Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Drodzy eksperci z tegu #nieruchomosci

Piszę na studia pracę zaliczeniową na jeden z przedmiotów pod tytułem "Czy marże deweloperów są faktycznie tak wysokie?". Sam wybrałem :)

Macie jakieś twarde dane na poparcie, albo obalenie tej tezy? Mam się zamiar przekopać przez wyniki finansowe czołowych deweloperów i poszukać co tam znajdę ciekawego w sprawozdaniach, ale pomyślałem, że zapytam też o zdanie ekspertów WKP Investments.
  • 17
Piszę na studia pracę zaliczeniową

Macie jakieś twarde dane?


@dlolb: machajoncypapiesz.jpg
Powodzenia w pisaniu: już widać, że metodologię badań masz w małym paluszku xD
pod tytułem "Czy marże deweloperów są faktycznie tak wysokie?". Sam wybrałem :)


@dlolb: I prowadzący zajęcia się na taki tytuł faktycznie zgodził? Jak tak, to zmieniaj od razu kierunek, lub jeszcze lepiej uczelnię. Albo w ogóle zostaw studia, premia za wyższe wykształcenie i tak jest teraz niewarta zachodu.
@dlolb: ja się tym interesowałem kilka lat temu, więc nie mam linków. Na pewno coś wygooglujesz, na YouTube też coś znajdziesz. Możesz pójść w stronę kryzysu nieruchomościowego w Hiszpanii, też na pewno dokopiesz się tam do potrzebnych danych.
Jako ciekawostkę mogę napisać, że kilka lat temu, gdy nasi deweloperzy notowali rekordowe marże (średnio ponad 30%, a rekordzista ponad 50%), to w krajach rozwiniętych taka marża wynosiła kilkanaście %