Wpis z mikrobloga

Mam taki problem. Mam już 6-7 letniego kompa o takich parametrach. Płyta główna: H81M-S2H, Procesor Intel (R) Xeon (R) E3-1240 v4 3.40GHz (prawie najmocniejszy jaki wejdzie do płyty), Karta graficzna GeForce GTX 1050Ti (4gb), RAM: GoodRam DDR3 2x8GB 1600 CL11 (maksymalna ilość i prędkość), Zasilacz Corsair VS Series 450W, Dyski SDD 500gb i HDD 1+3TB

Na tym zestawie gram sobie obecnie w Red Dead Redemption 2, Minecraft i DayZ i gry chodzą na średnich ustawieniach. Ale jako, że będę wymieniał monitor na taki: Monitor ACER Nitro VG270UP 27" 2560x1440px IPS 144Hz 1 ms + chciałbym zacząć grać w inne gry (czasem też na TV z padem w ręku) i zwiększyć ich wydajność (głównie jakość grafiki) chciałem wymienić kartę graficzną na GeForce RTX 3060 12GB GDDR6 <-- tak wiem, że karta jest wręcz za mocna ale nie bez powodu ją wybrałem. Za dwa lata będę chciał zrobić nowego kompa z nową płytą z jakimś "mocnym" procesorem z am4 lub am5 w standardzie miniatx ale obecnie nie mam budżetu żeby zrobić całego nowego kompa (zdaję sobie sprawę z wielkości karty i wielkością obudowy miniatx). I teraz pytanie, 1)czy iść w to co napisałem wyżej czy zamiast kupowania karty graficznej wydać te +/- 2.5k na nowy procesor płytę, ram ew zasilacz i dysk m2 i włożyć tam moją obecną kartę graficzną GeForce GTX 1050Ti (4gb)? pytanie 2)Czy mój procesor mocno spowolni rtx 3060? pytanie 3)Czy ogólnie taki zestaw (mój obecny z 3060 zakładając) ma rację bytu? Głównie zależy mi na graniu w fajnej jakości, poza Dayz nie gram multiplayer. #komputery #pcmasterrace #gry
  • 7
Intel (R) Xeon (R) E3-1240 v4


@stasien: Nie było takiego modelu. Ale przewidując, że masz wersję v3, to jest to praktycznie I7 4770 - a ten z rtx 3060 jeszcze jako tako styknie. Choć ja bym się oglądał za wersję Ti.
@stasien: Czyli co chcesz kupić teraz 3060ti i używać jej przez dwa lata z tym samym prockiem? Jest, to imo tylko i wyłącznie strata pieniędzy, bo wydasz 2k na kartę, która nijak nie pasuje do tego procesora i da Ci na prawdę nie wiele więcej fpsów, bo procek będzie ją bardzo mocno ograniczał. Nie obraź się, ale na prawdę takie rozwiązanie to totalny debilizm i wywalanie hajsu w błoto, bo przez
@stasien: Do tego co masz teraz? Rx 580, to już chyba jakiś tam minimalny bottleneck, ale na pewno będzie działać lepiej od 1050ti.

No i w sumie tak sobie teraz myślę, że mógłbyś poszukać jakiejś używki ryzena 3600, płyty i ramu. Możliwe że np udało by Ci się wyrwać, to wszystko za 1500zł(albo i mniej) i za resztę mógłbyś kupić tego rx580 np. A za jakiś czas byś ewentualnie dokupił tylko