Wpis z mikrobloga

Witam, kupiłem u handlarza niedawno Opla Astre J 1.4t 58k nalotu, rok 2013 za 35k złotych.
Auto było świetnie zadbane, samochód jeździł bardzo dobrze. Zainstalowałem od razu LPG za 4k złotych.
Po przejechaniu 4k kilometrów padł silnik. Nie trzyma ciśnienia oleju, wióry w filtrze i misce.
Mój mechanik stwierdził ze auto było odpicowane i naprawione pod sprzedaż bo silnik był zatarty na pewno wcześniej. Jednym słowem oszukano mnie bo zatajono wade silnika. Zaproponował mi trzy opcje, kupić używany silnik, wstawić i sprzedać auto lub sprzedać auto z uszkodzonym silnikiem za marne pieniądze. Trzecia opcja to batalia w sądzie gdzie szanse na sukces są marne bo była ingerencja z montażem LPG. Co byście zrobili?
#motoryzacja
  • 68
@DyingLight: No nie ma opcji ze trafie dobrze znając swoje szczęście. Chodzi tez o to ze te auto pójdzie na sprzedaż. Inaczej będę miał skarbonek bez dna, ponoć przeszczepy silnika zawsze robią problemy pozniej
@Hugolove: zacznij od zdobycia historii przeglądów tuv lub aso z Niemiec. Tam będziesz miał faktyczny przebieg. Jak się przebieg nie zgadza, bierz rzeczoznawcę z papierami pzmotu. Później pisemko do handlarza, a w ostateczności sąd. Co najmniej obniżenie ceny z uwagi na większy przebieg raczej przejdzie w sądzie.
W między czasie kup sobie słupek że sprawdzona kompresja o napraw auto.
Od razu zacznij odkładać na remont skrzyni bo to kolejna naprawa która
@Hugolove: "silnik był zatarty na pewno wcześniej" i bez problemu zrobiłeś 4K km. Zacznij od poszukania w netcie, jak wygląda w środku zatarty silnik, tego się nie da odpicować. Na twoim miejscu zacząłbym od ustalenia rzeczywistego przebiegu. Też kiedyś kupiłem samochód z niskim przebiegiem w bardzo dobrym stanie od ubezpieczyciela. Po jakimś czasie obróciła się panewka na wale, a po rozebraniu stwierdziłem, że chyba nikt nigdy w nim oleju nie wymieniał
Pobierz Szkodnik1 - @Hugolove: "silnik był zatarty na pewno wcześniej" i bez problemu zrobiłe...
źródło: comment_1669172309E8FezOjnbXEAoR0l7mZDQA.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Hugolove: raczej zostaje Ci opcja wymiany silnika. Ostatnio sam wymienialem w swoim aucie. Kupilem silnik używany na olx za 3000zl. Robocizna + części i zamknąłem się w 7000zl. Jak wsadzisz 7k to już nie opłaca się sprzedawać tylko jeździć. U mnie żadnych problemów aktualnie. Tylko bierz już silnik kompletny to będziesz miał części z obecnego na zapas.