Wpis z mikrobloga

Szukam porady bo w sumie sam nie potrafię zdecydować

Chcę kupić laptopa wiadomo do pracy i gierek (hehe ale w gierki sie nie gra na laptopie - dupa cicho to wiem)

Budżet: 4500 zł

Padło na Lenovo IdeaPad Gaming 3 - i5-12450H, 16GB-DDR4 3200, 512SSD RTX3050 (85W) - tak wiem mało ale budżet jest ograniczony. Matryca FullHD IPS 300 nitów 100% sRGB 165 Hz.

Co powiedzielibyście na takiego lapka wg was spoko propozycja za takie pieniądze?

Niestety bez systemu operacyjnego.

Nie wiem czy jest coś w takim budżecie godnego uwagi i zeby to się nie rozwaliło a przy okazji dało pociągnąć kilka nowych gierek 2021/2022.

Czy lepiej celować coś z Ryzenem?

#komputery #laptopy #laptop #kupujzwykopem #rozowepaski #niebieskiepaski #pytaniedoeksperta #pytanie #informatyka #gry #praca #lenovo #intel #amd #pcmasterrace #windows
  • 17
@100L3C: Napisałem budżet 4500 - wiem o tym ze 3050 nie jest górnych lotów ale na tą chwilę mam 1650 wiele gierek mi chodzi średnio/wysokie nawet Cyberpunka udało mi się odpalić więc 3050 myślę ze bez problemu pociągnie RDR/Cyberpunka itd.
@10129: Szukam czegoś w Polskiej dystrybucji. Niestety nie mam możliwości zakupu z zagranicy. Mam kilka sklepów polubionych i całkiem niezłe promocje na laptopy ale t/j piszę nie mam możliwości.
@100L3C: To przynajmniej mogłeś rzucić czymkolwiek z pamięci (°°
@Klatwa_Warmianina0: dobra robisz tak: szukasz czegos z minimum 3060 i #!$%@? jak bedzie mniej ramu to dolozysz jak procek amd to moze i lepiej ale to tez zalezy jak patrzec na to bo zazwyczaj sa troche wolniejsze w grach ale dluza trzymaja na bateri ekran no musi byc ips bo to laptop wiec katy widzenia musza byc idealne najlepiej do tego zeby mial wiecej niz 60hz bo inaczej nie da sie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Klatwa_Warmianina0: Mogę pomoc w szukaniu. W tej kwocie żadnych nowych ze sklepu bo mamy marzę śmieszne i sklepy robią nas bez mydła. Szukaj TYLKO od ludzi prywatnych ale laptopów nowych.
Osobiście za 4500 wyrwałem 17 cali 144Hz, 3060 130W i 11400H z 512GB SSD i 16 GB RAM dual. Strony podane tutaj nie pokażą Ci tego, co sprzedają ludzie a naprawdę idzie wyrwać fajny sprzęt