Wpis z mikrobloga

Wszystkim krzyczącym w kółko o Wołyniu przypominam, że Rosja nie tylko próbuje zatrzeć pamięć o zbrodni Katyńskiej, ale i otwarcie celebrowana jest tam postać dyktatora i mordercy, jakim jest Józef Stalin. Do tego Rosja jest wobec nas otwarcie wrogim krajem, a jej system wartości jest całkowicie sprzeczny z naszym. Pod tym względem opcja wspierania Ukrainy dalej jest dla nas lepsza niż pozwolenie ruskim na zajęcie tego kraju. Nasze relacje z Ukrainą są oczywiście na pewnym poziomie dość problematyczne, ale są to rzeczy, które można wyjaśnić po wojnie, gdy już uda nam się pokonać wspólnego wroga.

#rosja #ukraina #wojna
  • 31
  • Odpowiedz
@Janpapowanie: skończ siać tą tempą propagandę, którą cię nakarmili. Jak było powstanie warszawskie to armia radziecka stała po 2 stronie Wisły i patrzyła jak się Polacy wykrwawiają. A gdy Churchill przehandlował Polskę Stalinowi za pomoc to robil zrzut karabinów i nie pasującej do nich amunicji. Wystarczy? Nie ma nic gorszego od Rosji.
  • Odpowiedz
@spinaczel: to jak wytłumaczysz bitwe pod Radzyminem (przedmieścia Warszawy), która odbyła się na początku sierpnia, skoro według ciebie armia czerwona w tym czasie zatrzymała front w okolicach Warszawy? 1 front białoruski w okresie sierpnia/września na terenach Mazowieckiego poniósł starty w wysokości 180 tys żołnierzy, niemożliwe jest ponieść takie starty nie nacierając
  • Odpowiedz
@spinaczel: kolejną kwestią są walki o przyczółki warszawskie, podczas których 1 armia wojska Polskiego (generała Berlinga) przy wsparciu artyleri i 2 Pułku Nocnych Bombowców, rozpoczęła forsowanie wisły na rozkaz szefa sztabu 1 Frontu Białoruskiego we wrześniu 1944r
  • Odpowiedz
@Janpapowanie: sowieckie lotnictwo zrzuciło 150 ton zaopatrzenia walczącej Warszawie, dla porównania zachodni alianci zrzucili 200 ton. Mogę śmiało zaryzykować stwierdzeniem, ze jakby nie działania armi czerwonej w okolicach Warszawy, powstanie by upadło w kilka dni, sam fakt tego że wermacht musiał podczas powstania toczyć ciężkie bitwy z sowietami na obrzeżach miasta, dawał powstańcom przewage przez odciąganie Niemców ze stolicy. I jakby nie ogromny opór Niemców, którzy za wszelką cenę nie
  • Odpowiedz
@spinaczel: nikt nie musi mi wierzyć, każdy może znaleźć te informacje na niemieckiej/angielskiej wikipedii, to co napisałem w ostatnich postach naprawdę nie jest żadną tajemnicą, sam posilałem sie właśnie wikipedią pisząc ostatnie komentarze xD
  • Odpowiedz