Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ej jak to jest z ikze. Mam wpłaconą maksymalną sumę na ten rok. Mogę to sobie odliczyć w kosztach na ryczałcie? W przyszłym roku będę mógł to wypłacić i wpłacić jeszcze raz, żeby znów sobie odliczyć na kolejny rok?

#ikze #ryczalt #b2b #jdg #pytanie #pytaniedoeksperta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637cd3d8dd11f5e05a11a540
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: @AnonimoweMirkoWyznania: w sumie ciekawa sytuacja. Skoro normalnie na dg masz ryczałt, a wypłata byłaby rozliczania na skali podatkowej, to jaki podatek został u nałożony? Czy kwota wolna wtedy przysługuje? Czy liczy się cały dochód i w efekcie jeśli na dg zarabiasz ponad 120k rocznie, to od wypłaconych środków ikze podatek wynosi 32%?
@Blomex: tak od wypłaconych środków liczy się 32% jesli w tym roku przekroczyłeś 32%. Ale tez jak w tym roku wpłaczasz na IKZE to od tej wpłaconej kasy nie płacisz 32%

Prawdopodobnie masz tez taki myk że jeśli masz tylko JDG na ryczałcie/liniowym to wpłacając unikasz stawki ryczałtowej lub 19% a wypłacając wykorzystujesz kwote wolną i nie płacisz podatku, ale moim zdaniem jeśli masz plan w życiu kiedykolwiek oszczedzać to IKZE
@AnonimoweMirkoWyznania: no szału nie ma. IKZE to 1,8 średniej krajowej rocznie. To znaczy każdego roku możesz wpłacić kolejne 1,8 średniego prognozowanego wynagrodzenia, jak nie wpłacisz w danym roku to przepada taka możliwosć.
Jak ktos chce wiecej to musi płacić wiekszy podatekj od inwestowania i oszczedzania.
Ja np mam tak że pod koniec roku czasem nie mam kasy bo kredyt itp, każdy odsuwa to oszczedzanie a dzieki temu wpłacam mimo wszystko bo