Wpis z mikrobloga

@marcelus: Nikt nie robi dobrych z republikanów, a przynajmniej nie ja. Spirala wzajemnej przemocy i okrucieństwa nakręcała się na wiele lat przed wybuchem wojny domowej.

zaraz po wyborach ginęli głównie narodowcy, prawicowcy, napadano i palono kościoły, gwałcono zakonnice, mordowano za np. czlonkowstwo w kółku różańcowym.


Masz jakieś konkretne wyliczenia że głównie ofiarami terroru przed wojna padali prawicowcy? Bo ogólnie przyjmuje się że akty terroru byle zemsta za poprzednie morderstwa. Anarchiści zabili
@CamusVevo: Całych dwóch debili. Dobra, wytłumacze wam, gamoniom. Masz do wyboru:

a) mordercę, który zabije kilkaset tys. ludzi
b) mordercę, który zabije kilka mln. ludzi

Wy debile wybieracie b), bo a) jest prawakiem.

Ja tylko napisałem, że MOŻLIWE jest, że do faktycznego a) była HIPOTETYCZNA I PRAWDOPODOBNA (Kambodża, Rosja, Chiny itp) opcja b).

Ech, czego was teraz uczą w tej szkole. Tik-Toka?
@nolsc: a ciebie uczyli co oznacza BRONIENIE kogoś? twoim zdaniem to co robisz nie jest bronieniem frankistów?XD czego ciebie uczą w tej szkole, wypisywania najgłupszych możliwych idiotyzmów na wykopie? jeśli tak to nauczycielka powinna ci #!$%@?ć z tego szóstkę, gratuluję
@rzep: Gloryfikują twierdząc, że uchronił Hiszpanię od komunizmu sam zaczynając wojnę domową, która sprawiła, że wśród republikanów, za sprawą pomocy ZSRR, komuniści zaczęli przejmować władzę. Jakoś zawsze zapominają wspomnieć, że we Francji też po wyborach w tym samym roku, 1936, władzę przejął taki sam Front Ludowy, w skład którego też wchodzili komuniści i jakoś we Francji nigdy oni nie przejęli władzy.