Wpis z mikrobloga

2616 + 1 = 2617

Tytuł: Zielona Mila
Autor: Stephen King
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788382154641
Tłumacz: Andrzej Szulc
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 416
Forma książki: książka
Zielona Mila, to moje pierwsze zetknięcie się z Kingiem. Film widziałem już wiele lat temu i oceniam go jako bardzo dobry film swojego gatunku i z ręką na sercu to samo mogę powiedzieć to samo o książce.
Początkowo nie mogłem się przyzwyczaić do narracji pierwszoosobowej (sam nie pamiętam kiedy czytałem ostatni raz taką książkę, chyba to były "Dzieci z Bullerbyn w podstawówce XD), ale po jakimś czasie przywykłem i czułem się jakbym to ja był głównym bohaterem książki. Akcja rozkręcała się stopniowo poznawaliśmy historię 3 skazańców, prywatne życie klawiszy czy sztuczki Pana Dzwoneczka. Niektórzy mają za złe, że niektóre rzeczy baaaaardzo często się powtarzają, ale był to celowy zabieg autora, ponieważ "książka" była wypuszczana w 6 częściach i miało to na celu krótkiego przypomnienia co działo się wcześniej (dla mnie do przeżycia). Końcówka książki, mogłaby być lepsza - ze mnie łez nie wycisnęła, ale na pewno całość wywarła na mnie duże wrażenie.
Czy polecam? Jeszcze jak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wystawiam 8 bo jednak te częste powtórzenia treści mogły irytować, a no i średnie zakończenie to 2 punkty odjęte. Całość pochłonąłem chyba w niecałe 3 wieczory więc nie najgorszy wynik.

#bookmeter #czytajzwykopem #stephenking #fantastykabookmeter #fantastyka #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Yanush3564 - 2616 + 1 = 2617

Tytuł: Zielona Mila
Autor: Stephen King
Gatunek: fantas...

źródło: comment_16690428133j9TkZkbHruoLlrK6UtTfr.jpg

Pobierz
  • 2
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (8.7 / 10) (3 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-12-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Liczba stron książki: 416
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-02-06 - Użytkownik 19karol90 ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. 2018-04-02 - Użytkownik Tosiek14 ocenił na: ★★★★★★★★★★