Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #pc #komputer #komputery #asus Cześć, mam płytę główną ASUS X99-DELUXE i postanowiłem dorzucić dysk SSD pod m.2. Pojawia się pytanie. W normalnych warunkach podłączyłbym go pod port m.2 znajdujący się obok procesora. Jednak jeden z duzych wiatraków mi przeszkadza i musiałbym go gdzieś przesunąć może nad radiator. Mniejsza o to. W zestawie z płytą jest również karta pod PCI express ASUS Hyper m.2 x 4 jak na poniższym zdjęciu. Czy jeżel podepne dysk m.2 przez port na tej karcie to wydajnosc bedzie taka sama jabym podpial przez ten port przy procesorze?
ZawzietyRobaczek - #pcmasterrace #pc #komputer #komputery #asus Cześć, mam płytę głów...

źródło: comment_16689910532OEnZGkUBgdJMmcyDyqMck.jpg

Pobierz
  • 7
@ZawzietyRobaczek: czy to teoretyczna różnica: tak, jest różnica nawet między poszczególnymi portami M2, gdzie niektóre są bezpośrednie (zazwyczaj te najbliżej CPU), a niektóre dzielą magistralę PCI z innymi urządzeniami

czy to praktyczna różnica: absolutnie nie. Ani w testach, ani działaniu. Przy PCI 3.0 masz zapas transferu którego dysk M2 nie przekroczy, nawet w porcie x1. Jakbyś chciał, możesz ten adapter podłączyć do zapasowego portu x16 (tego długiego, co wpinasz GPU)
@ZawzietyRobaczek Różnica jeśli będzie jakakolwiek to nieodczuwalna w żaden sposób, na poziomie błędu pomiarowego, 1 punkcik tu, 1 punkcik tam, w skali liczb dobijających do kilku tysięcy (mówię o transferach) ma to znaczenie zerowe. Pakuj to w tę kartę i baw się dobrze ( )
Przy PCI 3.0 masz zapas transferu którego dysk M2 nie przekroczy, nawet w porcie x1.


@Atreyu: teraz to przesadziłeś, 3.0 X1 to jest niecały GB/s, w laptopie dodatkowy port mam 3.0 X2 i nawet tani dysk jaki dokupiłem nie ma pełnej prędkości, ale o te 500MB/s nie chce ich przekładać i przenosić systemu (bo oryginał jest jeszcze wolniejszy)