Wpis z mikrobloga

Kocham przepychanki słowne z natalistami.
Tracę na nie czas aby zaobserwować jakie fikołki logiczne potrafi zrobić ludzki umysł aby tylko utrzymać dobre samopoczucie i odgonić negatywne myśli.

Natalista @Mac02 na argument, że w Polsce w 2020 doszło do 656 mordersrw orzekł, że to nieistotne bo

1.656 to mało w porównaniu do 38 milionów
2"Normalni" ludzie nie padają ofiarą morderstw a to jedynie problem patologii
3. Większą jest szansa że się zginie w ypadku więc nie ma się co przejmować

Jak tu nie kochać tej logiki <3

#antynatalizm
  • 40
@galek jakie to jest przykre jak ty szukasz przyjaciół i poklasku na wykopie. Z każdej potyczki robisz nowy post myśląc ze to ty jesteś tym fajnym. Niestety, jeżeli w życiu jesteś przegrywem, to tutaj też
@galek: Może argumenty z twojej jak i z drugiej strony są jedynie kwestią gustu, a nie jakimś wynikiem logicznego rozumowania, czy wyższości rozumowania jednych nad drugimi?
@galek: ja mam ponadprzeciętne geny i zabezpieczoną przyszłość od pokoleń, więc płodzę dzieci, bo chcę. A spierdoksy z wykopu to może i dobrze, że zamkną swoją linię genetyczną, będzie lepiej dla świata i mniej skrzywdzonych dzieci, dodatkowo dla swojej psychiki dobrze jest takie postępowanie sobie w głowie usprawiedliwić i zracjonalizować jak to ma miejsce tutaj, więc nie wiem czemu z tobą dyskutują na argumenty i próbują przekonać do swoich.
656 zabójstw w roku


@galek: Człowiek logicznie i poprawnie myślący pomyśli, że 656 zabójstw w roku, to po prostu 656 zabójstw w roku. Fakt, Dana statystyczna. To jest czysta logika.

to zły fakt i źle świadczy o życiu


@galek: Tutaj w tym miejscu, wchodzi już Twoje subiektywne wartościowanie tego faktu.
@galek: ale to właśnie twój umysł nie funkcjonuje prawidłowo, jeśli sobie ciągle wizualizujesz hipotetyczne tragiczne scenariusze w przyszłości. Zagłęb się w temat nerwic lękowych i depresji, pełno osób z tymi chorobami właśnie podobne ma myśli. Polecam zupełnie szczerze naukę medytacji, by być tu i teraz w celu wyciszania myśli, co pozwala na szczęśliwsze życie, bo najbardziej zgodne z biologią człowieka.
a można jako prawidłowo rozwinięty człowiek wyciągnąć wniosek że 656 zabójstw to pozytywny fakt ?


@galek: Stwierdzenie, że to pozytywne lub negatywne, to jest proces wartościowania, a nie logiki. Btw. można też do tego faktu podejść obojętnie.