Wpis z mikrobloga

W rodzinie postanowiliśmy sobie kupić po Mi Bandzie 6 NFC i chyba jest jakiś problem z kontrolą jakości Xiaomi.
Opaski przyjechały całkowicie rozładowane w czwartek. Plomby były nienaruszone.
Naładowałem do 100% (zostawiłem pod ładowarką jeszcze na kilka godzin po pełnym naładowaniu) i zaktualizowałem firmware. Podobne zużycie, te same ustawienia (tętno co 5 minut, monitorowanie snu, sporadyczne powiadomienia), ta sama apka - Mi Fitness (Xiaomi Wear).
2 wyprodukowane 11/21 i jedna z 08/21
Jedna z 11/21 śmiga dobrze, po ponad ma nadal ok. 80%
Druga z 11/21 rozładowała się wczoraj, a w 6h po naładowaniu miała 73%. Niecałą dobę po ładowaniu ma tylko 24%
Próbowałem również aplikację Zepp Life, ale poza nieco lepszym wsparciem emoji w powiadomieniach nie widzę żadnej różnicy.
Ta z 08/21 wytrzymała 2 doby, a w 2 godziny po naładowaniu straciła 6%

Ludziki z Reddita pisali, że niektórym też na początku trzymało dobę, półtorej, ale po 3-4 ładowaniach się ogarnęło.
Widziałem też wpis i komentarze od @Veuch i nie wiem czy to jakaś loteria z tymi bateriami czy co.

Stąd moje pytanie - czy dać szansę tym dwóm opaskom i czy redditowa kalibracja ma jakikolwiek sens czy lecieć bezpośrednio na zwrot towaru? Mam czas do 3 grudnia, więc niby jeszcze można coś sprawdzić.
Miał ktoś przypadek, że na początku trzymało bardzo krótko, ale się z czasem ogarnęło?

#xiaomi #miband
  • 29
@PurpleHaze: Też próbowałem w tym grzebać - przewracałem na 1, 10, 5 minut - nic się nie zmienia pod względem czasu działania.
Obecnie ta najszybciej zdychająca jest na co minutę i nadal tak samo się rozładowuje XD
@Matlaw: wszystko co opisałeś miałem praktycznie tak samo. Opakowania i plomby git, tak samo naładowałem, też aktualizacja firmware.
Opaski odebrałem z reklamacji ze sklepu i stwierdziliśmy, że poobserwujemy. Co ciekawe - serwis stwierdził, że po 68 godzinach pracy opasek poziom baterii spadł w jednej (z 10/21) do 65%, a w drugiej (09/21) do 80%.
Nie widzą też podstaw do naprawy, bo "zgłaszany problem w serwisie nie wystąpił".

Sytuacja wygląda tak, że
@Veuch: Czyli jednak bywa różnie.
Ta najdłużej trzymająca poziom baterii zapowiada się, że może tygodnia dożyje.

No nic, może faktycznie ta najgorsza pójdzie na oddanie, a z innego sklepu kupię inną sztukę. Może i nawet porozglądam się za 7, ale z kolei niektórzy też narzekają na baterię albo nawet na to, że języka polskiego nie da się włączyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W Internetach widziałem, że w
@Matlaw: wydaje się, że nie ma żadnej zasady, ale ewidentnie jedna z moich dwóch jest słabsza od drugiej :) a i ta druga wcale nie oszałamia :D

Zdecydowanie nie chce mi się z takimi opaskami bawić dalej w cokolwiek, i tak chcieliśmy tylko sprawdzić czy opaski/smartwatche są dla nas, docelowo i tak skończy się pewnie na jabłuszku :P
jakiś problem z kontrolą jakości Xiaomi.


@Matlaw: ale to jest dokładnie to, czego należy się spodziewać kupując opaskę z Chin za 30 dolców. Przeciętnej jakości

Ja wiem że parę lat temu xiaomi urosla w Polsce na miano "marki" tanimi a dobrymi telefonami, ale ani tanich telefonów już nie robią, ani lepszych niż konkurencja, a sprzęty domowe jakie testowałem, głośniki, rejestratory, opaski, przeróżne - mają typowo chińskie. Bo to tanie chińskie sprzęty,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: Trochę szkoda, bo liczyłem na prosty pierdzik do godziny i powiadomień z telefonu.
Te kilka dni nie brzmi tak źle, ale moja sztuka nie wytrzymuje nawet 48 godzin ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Matlaw: u mnie największą robotę zrobiło przyciemnienie ekranu. Między 5/5 a 4/5 jest naprawdę duża różnica, a podświetlenie to lwia część baterii. Wyłączyłem też pomiar stresu, bo do niczego to nie potrzebne i działało średnio - ale to akurat nie wiem jak wpływa na baterię

W każdym razie ja swojego mibanda będę teraz sprzedawał, może gdybym uprawiał więcej sportu to by się lepiej sprawdzał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: podświetlenie mam domyślne 3/5 i naprawdę nie mam nie wiadomo czego.
Myślę nad zwrotem tego i kupnie Redmi Banda Pro.
Garmin kosztuje za dużo jak na ekranik tylko do powiadomień
@ondraszek: Ta jedna udana sztuka 6 została i bateria w niej trzyma 2 tygodnie, co jest dość zaskakujące.
Pozostałe dwie poszły na zwrot, a sobie kupiłem Smart Banda 7 (Xiaomi już tego nie nazywa Mi Band), który jeszcze bardziej mi się podoba i trzyma już ponad 9 dni na baterii od pierwszego pełnego naładowania.
Jeśli twoja 6 trzyma krócej niż 6 dni, to nie ma na co czekać, tylko zwracać to
@Matlaw: Hej :) Akurat jestem w tych samych tarapatach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kupiłem już 2 sztuki Band 6 NFC. Na takich ustawieniach jedna trzymała 3 doby, druga trzyma 2 doby. Jedzie do mnie jeszcze trzecia opaska - tym razem już nie z Decathlonu. Liczę chociaż na te 6 dni... Mam taką teorię że przez kilka miesięcy w stanie rozładowania baterie im wysiadły - straciły swoją pojemność.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Intelektualista: jeśli chodzi o monitorowanie snu, to tak, bez opcji monitorowania oddechu.
Co do reszty - miałem takie same ustawienia i na mojej sztuce 6 była masakra, a na 7 ponad 9 dób
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Intelektualista: myślę, że rozładowanie się do 0 i kwestia samej jakości w fabryce.
7 mają już opcję wyłączenia (czego 6 i starsze modele nie potrafią), a opaskę się włącza poprzez podłączenie ładowarki. Moja miała ok 60% przy pierwszym włączeniu. Pewnie to głównie zmienia postać rzeczy.
Co do dystrybucji, moje 6 nie miały żadnych naklejek na pudełku, a 7 ma jakąś, ale niestety nie pokażę, bo musiałbym odkopać pudełko. 7 kupiłem z