Wpis z mikrobloga

Witam Mirków chciałbym się zapytać was bo nie długo #blackfriday i do #programowanie chciałbym kupić #macbook pro 16 tylko nie wiem w jakiej konfiguracji. Zależy mi na ekranie 16 calowym nie zawsze mam pod ręką monitor do kodowania.

Tylko pytanie czy 16 GB to nie za mało chodź obecnie mam MSI GF63 16GB RAM i jest okej, głównie webówka node.js, php, frontend. Czy lepiej kupić na zaś 32GB, bo za 3 lata może być za mało.

Tak btw da się w macu rozszerzyć pamięć RAM i jaki to mniej więcej koszt wymiany?

Warto kupować Maca do programowania, raczej tak, ale chętnie posłucham 'mondżejszyh' ode mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 35
  • Odpowiedz
IMO nie warto, za podobne pieniądze można kupić coś


@yhbgrobdoivbvwamsv: czyli co dokladnie mozna kupic? Konkrety podaj prosze, bo jestem ciekaw co moze sie rownac z obecnymi makami pro, bo na pewno nic procesorem i kultura pracy rownac sie nie bedzie moglo, m1 zrobilo rewolucje

a co łatwo wrzucić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yeruvoci: mam M1 max 32 GB i wydaje mi się że nie warto dopłacać do msza, kilka fps więcej w LoLu a tak to chyba nie ma różnicy

Koniecznie 32 jak kupujesz

Ale generalnie jak nie musisz to ja bym nie kupował MacBooka, ja musiałem do pracy (cross platformowe apki mobilne) - uważam że mnie jako programistę bardzo ogranicza, z perspektywy czasu kupiłbym M1 mini i laptopa z windowsem/linuxem
  • Odpowiedz
xDDDDD do czego programiście Linux o #!$%@? XDDDD

Który bootcamp kończysz? XD


@yhbgrobdoivbvwamsv: ale dno gosciu prezentujesz, w ostatniej linijce za malo xd dodales. Pytam nadal, co mozna zrobic na linuxie czego nie mozna na macos i windows? Czyli wszyscy programisci uzywajacy macos robia blad? A to ciekawe, bo to bardzo popularny system wsrod developerow.

Zamiast odpowiedziec probujesz mnie obrazac, ale na probach sie konczy bo widac ze gadam z infantylnym gosciem ktory nie ma nic
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@brakloginuf: zależy kto co potrzebuje

Ja mam M1 max a i tak siedzę cały czas w domu z lapkiem wpiętym do docks z zamkniętą pokrywą i podłączonymi słuchawkami - żadnej z zalet które wspominasz to nie odczuwam

Odczuwam za to dużo wad - ograniczenia które wynikają z tego jaki zamknięty jest to system. Emulacja działa jak chcesz odpalić pojedynczy program, ale nie jak chcesz pracować na danym systemie na co
  • Odpowiedz
Ja mam M1 max a i tak siedzę cały czas w domu z lapkiem wpiętym do docks z zamkniętą pokrywą i podłączonymi słuchawkami - żadnej z zalet które wspominasz to nie odczuwam


@Bruno_: no tak, ale po co wtedy kupowac laptopa? Wtedy juz lepiej x86 stacjonarne

mulacja działa jak chcesz odpalić pojedynczy program, ale nie jak chcesz pracować na danym systemie na co
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brakloginuf: czasami zdarzy mi się pracowac zdalnie, ale zawsze tam gdzie otwieram łapka mam w pobliżu gniazdko - może po prostu tak mam że jak wybieram miejsce pracy (u klienta czy nawet w kawiarni) to blisko gniazdka
  • Odpowiedz
@Bruno_: ja chwalac macbooka chwale go w kategorii laptop, a nie komputer ogolnie. Nie jestem fanboyem apple ale nie znalazlem zadnego konkretnego konkurenta x86, a chodzi mi m.in. o kulture pracy.
  • Odpowiedz
@brakloginuf Nie no wszystko fajnie z M1 oprócz tego, że bez laptopa z nazwą Pro robi się przy obciążeniu tak ciepły ze nieprzyjemnie się na nim pracuje.

Do pewnych rzeczy lepiej się nada zestaw procesor plus karta graficzna nawet mobilna, ale to fakt nie trzeba być zaślepionym na to jaki mac jest zajebisty.

Co do dźwięku w laptopie - porównywalnie brzmi Dell XPS.
  • Odpowiedz
Jest co prawda window manager ale raz działa raz nie, plus wymaga co aktualizacje systemu wchodzenie w safe mode żeby odblokować system extensions xD


@Bruno_: Używam Rectangle i nie kojarzę, żeby zabawa z system extensions była potrzebna.
  • Odpowiedz
Nie no wszystko fajnie z M1 oprócz tego, że bez laptopa z nazwą Pro robi się przy obciążeniu tak ciepły ze nieprzyjemnie się na nim pracuje.


@Darth_Gohan: op pytal o pro, wiec nad tym rozwazamy

Tak na pewno macbook wygrywa z czasem pracy na baterii. Natomiast czy matryca będzie na pewno lepsza? Tu można już
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: ty to sie naucz lepiej cytowac bo nawet tego nie potrafisz. O wielki linuxiarzu, jadra kompilatorze.

PS. nadal nie odpowiedziales na zadne z pytan ( ͡ ͜ʖ ͡) stad bedziesz #!$%@? o moim fanboystwie. Pytanie brzmialo "czy warto kupic macbooka" i na nie opowi odpowiedzialem. Ty za to na nic nie odpowiedziales.
  • Odpowiedz