Wpis z mikrobloga

Tldr miałem komornika za mandat 200zli zastanawiam się czy mogę teraz wziąć kredyt xd

Witam, mam takie pytanko może ktoś się orientuje. Miałem do zapłaty jakiś stary mandat 200zl za który ściągnął mi niedawno hajs z konta komornik - w sumie z 450zl. Ogólnie zmieniałem adres zamieszkania i wezwania nie dochodziły do mnie (tak wiem moglem zapłacić od razu)
Teraz czy wie ktoś jak to wpływa na zdolność kredytową jeśli chodzi o kredyt hipoteczny. Przymierzam się powoli do kupna mieszkania a czytam w necie że po zajęciu komorniczym informacja w biku widnieje przez 5 lat co dyskwalifikuje kredyt. Może ktoś potwierdzic lub zaprzeczyć?
#kredyt #komornik #mieszkanie
  • 3
  • Odpowiedz
Raz w roku możesz sam siebie sprawdzić w bik/big za darmo.Jeżeli komornik już ściągnął dług to muszą cie z niego wypisać a wtedy niema żadnego problemu przy kredo.Sprawdz najpierw sam czy jesteś na liście,jeżeli nadal masz tam jakiś wpis to zadzwoń do wystawcy mandatu,że masz wszystko opłacone i mają Cie wypisać z bik,bo mają na to jakiś krótki okres czasu niepamietam ile chyba 2 tygodnie.Miałem podobną sytuację przed wzięciem kredytu MPK sobie
  • Odpowiedz