Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
jak nauczyc sie swiadomie snic? próbuje już od paru miesięcy i niezbyt mi to wychodzi. miałem dwa do tej pory, to były sny świadome, ale nie takie nad którymi miałem kontrolę. i nie mam zbytnio czasu na takie techniki jak wbtb ze względu na mój grafik dnia i niewystarczajaca ilosc snu jaka sobie dostarczam. polecicie jakies techniki czy dacie jakies rady? #swiadomysen #swiadomesnienie
  • 4
@ralvaan:Jeśli chcesz polecam sam tag, dużo przydatnych informacji :) Po pierwsze polecam założyć jeśli nie zrobiłeś tego dziennik snów - bardzo przydatne narzędzie i wykonywać testy rzeczywistości, tylko testy nie w sposób automatyczny ale zadając wcześniej pytanie "Czy to sen" szczególnie w sytuacjach, które wydają się senne. Możesz również poćwiczyć medytację przed snem i spróbować (jeśli jesteś podatny na sugestię) technikę autosugestii i intencji
Na pewno nie warto się poddawać, właściwa
niewystarczajaca ilosc snu jaka sobie dostarczam


@ralvaan: Może tu jest przyczyna. Aby dużo śnić i poprzez to zwiększać szanse na świadomy sen trzeba się dobrze wysypiać i przeznaczać więcej czasu na spanie. Dlatego że ilościowo faza REM w której mamy sny przeważa pod koniec nocnego snu.
Co do kontroli to jest to wyższa szkoła jazdy i nie będziesz w stanie kontrolować snu na początku.