Wpis z mikrobloga

@kaluka106: nie ma potrzeby, bardzo mało pajęczaków stanowi zagrożenie dla zdrowego dorosłego człowieka, a z tego co wiem ja chyba jestem dorosłym zdrowym człowiekiem. A z tego co mi wiadomo istnieje tylko 5 różnych odtrutek na ok 40k gatunków pająków, ale te zwierzaki które by tego wymagały już są nielegalne w obrocie.
"Jedyne" co mam to adrenaline w lodówce, jeden steryd na wypadek wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego, a przy okazji zyrtec
  • Odpowiedz
@Kura_Wasylisa: znaczy to, że jest wiele gatunków ptaszników które posiadają na odwłoku tzw "włoski parzące". W momencie zagrożenia, ptasznik zacznie energicznie tylnią nóżką pocierać swój odwłok by rozpylić ów włoski w napastnika, i tak dać sobie czas na ucieczkę. Te włoski mają z ok 7 typów z tego co pamiętam a każdy reaguje na nie inaczej, ale zasada jest ogólnie taka, że swędzą xD
I puki nie dostaną się do
  • Odpowiedz
@Anofus69: ile tego masz wszystkiego? Prywatnie w domu czy to Twoja praca? Można gdzieś więcej zdjęć z Twojej kolekcji obejrzeć? Pozwalasz komuś na żywo zajrzeć do Ciebie i pooglądać te stworzonka?
Czym je karmisz?
  • Odpowiedz
  • 7
@Anofus69 zawsze mnie to ciekawiło jak twardy jest taki pancerz. Czy takiego skorpiona da radę #!$%@?ć klapkiem czy trzeba do tego obuwia z cięższej kategorii ?
  • Odpowiedz