Wpis z mikrobloga

@majkel88: Kupiłem mieszkanie w powiatowym, bo na miasto wojewódzkie mnie nie było stać. Na wypadek gdybym chciał jednak podwyższyć standard życia to dowalą mi podatek o ile nie sprzedam najpierw aktualnego i nie zamieszkam na wynajmie. Super xD
  • Odpowiedz
  • 0
@majkel88 ale dlaczego inwestycje w mieszkanie obarczać podatkiem?? To może jeżeli kupię 1⁰0 tyś euro to za każdy cent powyżej tez podatek?? Albo za inwestycje w akcję/zloto? Powyżej 100 tyś w akcjach podatek. Bo przecież popyt zwiększa cenę.

Wystarczy niekupowac i nie wynajmować w dużych miastach jak sie ma kasy. Można wynająć na obrzeżach albo pod miastem. Trzeba dojeżdżać do roboty ale jak sie chcę mieszkać w centrum to po prostu
  • Odpowiedz
@Mac02: Tak, bo na obrzeżach Warszawy nagle wynajmiesz mieszkanie o polowe taniej XD Rozumiem, ze w dużych miastach nagle nie będzie nauczycieli i kasjerów bo skoro nie maja kasy to won? XD Wykopki i ich rozumienie świata na poziomie szkoły podstawowej ciagle mnie zadziwia
  • Odpowiedz
  • 0
@Akszlip pod Warszawą wynajmiesz poniżej 2000 kawalerke, a w centrum min 3000-4000.

Jak by ci to powiedzieć nie wszyscy nauczyciele pracują w centrum. Na obrzeżach miast też są sklepy e których trzeba pracowac i szkoły gdzie są potrzebni nauczyciele.

We Francji czy Niemczech to jest normalne ze dojeżdżasz do pracy do centrum SKM/Pociągiem kilkadziesiąt minut. A w Polsce to jakaś ujma dojeżdżać pociągiem do centrum 40 min??
  • Odpowiedz
@Mac02: Nadal nauczyciela nie stać na taki wynajem albo żeby wynajmować i odkladac równocześnie na swoje. Najniższe pensje nie rosną w takim tempie jak ceny najmu. Poza tym w centrum tez masz sklepy, ulice do sprzątania, szpitale, urzędy itd. Rozumiem ze należy tych wszystkich ludzi eksmitować do Legionowa? W ogóle o czym Ty gadasz, 40 minut to ja jade do pracy 6km, jedna dzielnice dalej XD
  • Odpowiedz
  • 0
@Akszlip aa czyli mieszkanie ma być prawem nie towarem?? Ale ze co, w centrum dla każdego? Czy selekcja negatywna, im mniej zarabiasz tym w lepszej lokalizacji masz dostać mieszkanie?? Wtf?

Nie eksmitować, jak kogos stać to wynajmuje.
Skoro w centrum sa sklepy, szkoły to ktoś w nich pracuje, a więc jakoś rynek daje radę

40 min jedzie skm z Otwocka do centrum. I to jest właśnie ten paradoks, płacisz krocie za
  • Odpowiedz
@Mac02: Oczywiscie, ze mieszkanie prawem a nie towarem, z odpowiednia, mądra regulacja odgórnie i zapewnieniem mieszkań czynszowych. Jeśli ktoś uważa ze to normalne ze jedna osobę stać żeby spłacać kredyt innej ale nie stac (rzekomo) żeby spłacać swój to coś poszło nie tak z rozumowaniem.
I co Ty się tak tego centrum uczepiłes? Cała Warszawa jest droga, a jak ktoś mieszka w Legionowie a pracuje na lotnisku przykładowo to już
  • Odpowiedz
@Capital__D: Mieszkania nie powinny być dobrem spekulacyjnym, od ochrony oszczędności przed inflacją masz akcje, obligacje i inne instrumenty finansowe. I mówię to jako właścicielka dwóch mieszkań na wynajem
  • Odpowiedz
  • 1
@Akszlip
Ale jak to będzie mieszkanie czynszowe w Legionowie to tez spoko? Czy tylko centrum Plus 5 km?? Bo panicz zarabia minimalna krajowa ale chcę mieć 5 min do pracy???

I kto decyduje o tym kto będzie w jakiej lokalizacji?? Bo naturalnie są gorsze i są lepsze lokalizację.

Ale jak ktoś pracuje na lotnisku a zyje w Legionowie to takie jest życie ze jak pracujesz i mieszkasz w Warszawie to tracisz pół życia w korkach. Możesz sie wyprowadzić to malego miasteczka i będzie 5 min do szkoły i pracy rowerem. Masz wybór, nikt cię nigdzie na siłę nie
  • Odpowiedz
aa czyli mieszkanie ma być prawem nie towarem?? Ale ze co, w centrum dla każdego? Czy selekcja negatywna, im mniej zarabiasz tym w lepszej lokalizacji masz dostać mieszkanie?? Wtf?


@Mac02: Dla porządku społecznego warto na podstawie doświadczeń innych krajów ograniczać zakupy przez duże fundusze, bo to kraj dla obywateli, a nie zagranicznych funduszy, bo tereny nadające się do życia są ograniczone i to jeden z podstawowych zasobów. Wchodząc w zbyt
  • Odpowiedz
  • 2
@djtartini1 tak jak najbardziej się zgadzam że skandynawskie i niemieckie i inne fundusze nie powinny móc kupować setek mieszkań w tym kraju. Ale jeżeli Kowalski czy Nowak zarobią na drugie trzecie czy nawet czwarte mieszkanie to nie można ich za to karać
  • Odpowiedz
@Mac02: Kto powiedział, że nie, poza tym podatek to nie kara. Jak ktoś chce to może sobie kupić x mieszkań tylko zapłaci dodatkowo kilkanaście procent podatku :-)
  • Odpowiedz
@majkel88: jak wprowadzą to w pl, to nagle wszyscy księgowi, którzy do tej pory długią w jdG... zaczną się bawić w tanie zośki, pod kupno mieszkań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gippo86: Ale do tego powinna wejść regulacja związana z zakazem szybkiej sprzedaży (ew. obłożyć podatkiem 100%) - czyli nie możesz sprzedać mieszkania po zakupie przez 2-3 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To dodatkowo zabiłoby spekulantów w postaci filperów.
  • Odpowiedz