Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#router #routery #siecikomputerowe #sieci #komputery #upc #internet #openwrt

Potrzebny jest router do małego mieszkania w budynku wielorodzinnym.
Źródłem internetu jest UPC o parametrach 150/25 Mb/s. Do piwnicy budynku internet doprowadzony jest światłowodem, a potem do mieszkania kablem koncentrycznym do urządzenia UPC Conect Box, który średnio radzi sobie z WiFi, pomimo ręcznego wybrania najlepszych kanałów. Na stałe będą podłączone 2 w porywach do 4 urządzeń, komputer i/lub laptop (wyposażone w karty siecowe WiFi 6) i telefon (Wi-Fi 5). Miło byłoby, gdyby zakupione urządzenie było przyszłościowe, ale jednocześnie nie za milion monet. Został zakupiony, ale jeszcze nierozpakowany Netgear WAX202 (za 230zl z x-kom), rozważany jest również również Asus RT-AX53U(obecnie ~300zl - może będzie jakaś promocja na black frajer). Wiem, że oba urządzenia mają wsparcie dla OpenWRT, a Asus ma też USB, który być może kiedyś zostanie wykorzystany do drukarki.
Ktoś coś? Jakieś inne urządzenie jest godne uwagi w podobnym przedziale cenowym?
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokowy_expert: uwzględniając drukarki bez karty sieciowej jest zawsze większy wybór, chociaż nie wiem jak obecnie sytuacja wygląda, bo ostatnio drukarkami interesowałem się z 10 lat temu. WiFi nie jest do końca stabilne, czasem rozłączy, czasem mocno prędkość spadnie, do tego router wydaje dźwięki(może to cewki?), gdy jest wykorzystywana pełna prędkość po WiFi. Widzę, że w swoich narzekaniach na ten sprzęt nie jestem odosobniony. Kolejna sprawa, to mam nadzieję na wyższą prędkość