Wpis z mikrobloga

tak landlordzi utrzymują popyt na mieszkania i dzięki temu całe polskie budownictwo xD


@BaRi: ale to wypopki twierdzą, że landlordzi kradną i wykupują wszystkie dostępne mieszkania i dla innych brakuje xD więc jak w końcu jest XD
  • Odpowiedz
Przykładowo gdy wchodziłem na rynek pracy te 8 lat temu to koledzy z pracy z większym stażem kupowali mieszkania po 7k z metra. Teraz gdy zarobkami wszedłem na ich poziom, mieszkania są po 13k z metra XD


@Szymson: no ale co w związku z tym? Landlordzi przez 8 lat tak podbili ceny? Wzrost ceny materiałów, robocizny, inflacja, wzrost płacy minimalnej i jeszcze pewnie parę czynnikiw nie miały wpływu na ceny
  • Odpowiedz
Bo nic nie produkuje, nie oferuje żadnej usługi, nie przynosi korzyści dla społeczeństwa,


@Akszlip: jak nie produkuje i nie wnosi usługi jak usługa wynajmu i zarządzanie takim mieszkaniem to też jest jakaś praca i płaci za to podatki, musi remontować, wymieniać sprzęt czy sprzątać przy wymianie najemców etc. Przecież to się samo nie robi. A korzysc dla społeczeństwa jest taka, że możesz sobie wynająć mieszkanie, które potrzebujesz w danej chwili i nie musisz jechać z przyczepą kempingową czy namiotem do innego miasta

wzbogaca się z samego faktu udostepniania dobra którego ma więcej niż potrzebuje w związku z czym inna osoba musi je wynajmować
  • Odpowiedz
na reddicie była kiedyś dyskusja o tym w kontekście USA, argumentem było że w ten sposób landlord jest w stanie zapewnić mieszkanie komuś kogo nie stać na własną nieruchomość. I niby ma to jakiśtam sens, ale pamiętam że ktoś odpisał że ceny najmu poszły tak bardzo do góry że landlordowi płacił co miesiąc jakieś 40% więcej niż to co płaciłby bankowi gdyby tylko udało mu się dostać kredyt, ale przez ceny najmu
  • Odpowiedz
skończy z członkiem i niekoniecznie w ręku - za rok inflacja będzie dobijała do 30% bezrobocie do 20% ciekawe jak to wpłynie na jej dochody z najmu;)


@Kamakumba: Może od razu 100%? XD
  • Odpowiedz
Jaki analogiczny proces myślowy zachodzi we łbie landlorda, który z***ł się po jajca w kredyt na 16 nieruchów w czasach promocji miniratki, hehe, 0.21? K*a nie wiem


@websterpl1: na reddicie była kiedyś dyskusja o tym w kontekście USA, argumentem było że w ten sposób landlord jest w stanie zapewnić mieszkanie komuś kogo nie stać na własną nieruchomość. I niby ma to jakiśtam sens, ale pamiętam że ktoś odpisał
  • Odpowiedz
na reddicie była kiedyś dyskusja o tym w kontekście USA, argumentem było że w ten sposób landlord jest w stanie zapewnić mieszkanie komuś kogo nie stać na własną nieruchomość. I niby ma to jakiśtam sens, ale pamiętam że ktoś odpisał że ceny najmu poszły tak bardzo do góry że landlordowi płacił co miesiąc jakieś 40 ięcej niż to co płaciłby bankowi gdyby tylko udało mu się dostać kredyt, ale przez ceny najmu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tommy__: jak to że ktoś sobie kupuje 16 mieszkań nie jest niewolnictwem uboższych warstw to ja nie wiem co jest. Jak chcę zarabiać hajs i być bizneswoman to niech coś otworzy produktywnego a nie żeruje na najbiedniejszej klasie jak szlachta w 16 wieku. No i chciwość w #!$%@?. Nie wystarczyło jej jedno mieszkanie, musiała od razu "#!$%@?ć" dla siebie 16

@Magiczny_Michal: feudalizm 21 wieku
  • Odpowiedz
@kaaban: No patrz, a ten system nie dość, że istnieje, to ma się świetnie i kładzie c***a na wasze komusze dyrdymały xD


@GienekZFabrykiOkienek: Komunizmem jest system w którym ktoś ma 16 mieszkań a inny 0, tylko dlatego że ten pierwszy urodził się 20 lat wcześniej
Zaraz zaczniesz pisać że mógł urodzić się wcześniej
  • Odpowiedz
System w którym nie możesz wziąć kredytu tańszego niż haracz dla landlorda nie powinien istnieć


@kaaban: no ale to banksterzy są temu winni, a nie landlordzi

@bylem_zielonko: Banksterzy każą ludziom kupować po naście mieszkań oraz wymyślają wymogi KNF?

Czy ci bankierzy są z nami w pokoju?
  • Odpowiedz
@nbzwdsdzbcps: Albo bardzo dobrze zarabiasz albo tanio wynajmowales. Obecnie w Wawie kawalerki zaczynaja się od 2,5k czyli żeby się utrzymac musisz zarabiać min 5k i wegetujesz wtedy a nie żyjesz, nic nie odłożysz. Istnieje mnóstwo zawodów które są mega pożyteczne społecznie jak nauczyciele, pielęgniarze/ki czy pan który Ci wywozi śmieci i skad Ci ludzie Twoim zdaniem maja wziąć pieniądze na wynajem i odkładanie jeszcze? Powinny istnieć budowane przez samorządy mieszkania
  • Odpowiedz