Wpis z mikrobloga

  • 0
A to jakiś problem lokować miejsca pracy także dalej od centrum? We Wrocławiu mamy miejsca pracy rozłożone w różnych miejscach i nie wiem czemu niby Warszawa jest jakimś wyjątkiem od tego.


@Herubin Lokowanie miejsc pracy na przedmieściach w wielu przypadkach trwa dłużej niż mieszkalnych i tyle. Dotyczy to wszystkich miast. Warszawa to tylko przykład.
  • Odpowiedz
@Phallusimpudicus
1 - to jest raczej ideowe rozwiązanie. Cały świat zmaga się z odpływem ludzi z obszarów wiejskich. Nie wiem czy ktokolwiek był w stanie zaproponować cokolwiek co zatrzymałoby ten trend. Ale zgadzam się on podbija ceny mieszkań.

2 - rozmnożyć się nie rozmnoży, ale jeśli od 3 czy tam któregoś mieszkania miałbyś płacić kataster co roku w coraz większym procencie z każdym następnym mieszkaniem to nie będziesz posiadał więcej niż 2
  • Odpowiedz
Cały świat zmaga się z odpływem ludzi z obszarów wiejskich


@Hafahafa: Nie zmaga się bo to jest normalny etap rozwoju a nie jakieś negatywne zjawisko. Nie ma sensu trzymać miejsc pracy w stylu 1 fabryka w której pracuje cała miejscowość jak za komuny. Obecnie przedsiębiorstwa potrzebują wyspecjalizowanych pracowników a tych nie mogę pozyskać z tego typu terenów. Nawet jak są jakieś miejsca pracy w takich miasteczkach to potem rekrutują ludzi z
  • Odpowiedz
  • 2
Czyli jak kupujesz mieszkanie ale stare, mniejsze jeszcze nie sprzedane to jeb, podatek? No fajnie fajnie...
  • Odpowiedz
@Herubin może faktycznie źle się wyraziłem. To całkowicie naturalne zjawisko a świat zmaga się z problemami związanymi z napływem dużej ilości osób do jednego miasta. Nikt nie ma zamiaru zatrzymywać na siłę ludzi na wsi :) Dzięki za sprostowanie.
  • Odpowiedz
1 - to jest raczej ideowe rozwiązanie. Cały świat zmaga się z odpływem ludzi z obszarów wiejskich. Nie wiem czy ktokolwiek był w stanie zaproponować cokolwiek co zatrzymałoby ten trend. Ale zgadzam się on podbija ceny mieszkań.


Niestety zmierzamy trochę do sytuacji, gdzie 1 megakorp produkuje wszystko i rozdawane to jest w jednym megapolis nowej generacji, tak jak jest w Chinach. Na prowincji bieda i nędza.

4 - towrzysz tu system z
  • Odpowiedz