Wpis z mikrobloga

@supremeyeth: life (zamieniam czasownik na odpowiadający mu rzeczownik). A tak serio, to nie bardzo wiem, na ile można manipulować tym zdaniem...The life in a great hotel...? Kuzynka nie ma jakiegoś kontekstu ze swoich zajęć, żeby zrozumieć, o co dokładnie proszą w zadaniu?
@supremeyeth: nie jestem pewna, czy przeszkadza. Nie umiem wymyślić zdania z samym rzeczownikiem - może znajdzie się ktoś lepszy w te klocki. W szóstym spróbowałabym coś z rzeczownikiem arrival (przybycie), a w siódmym... jedynie 'abandonment' mi przychodzi do głowy, ale nie bardzo widzę jak stworzyć coś ładnie brzmiacego z tym wyrazem i początkiem 'don't'.

odwdziecze sie za pomoc, jak podasz nr konta blika czy cos xd to wysle dobre słodkosci czy
@supremeyeth: tylko to wtedy nie jest zdanie, raczej 'he had an arrival to New York'. Właśnie tu jest problem tego zadania - nie da się zabrać ze zdania czasownika po podmiocie, wstawić sam rzeczownik i oczekiwać, że to nadal będzie zdanie.
@supremeyeth: a swoją drogą mam nadzieję, że kuzynka też bierze czynny udział w procesie rozwiązywania tego zadania (np. szuka słówek w słowniku), bo rozwiązywanie zadań za dzieciaka to pomoc bardzo krótkotrwała - potem będzie jej jeszcze trudniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@supremeyeth: arrive wtedy jest już czasownikiem, rzeczownik to arrival... Moim zdaniem niech dziewczyna wybierze swoją wersję, ale pójdzie do pani i poprosi o wytłumaczenie, czy wolno tutaj dorzucać oprócz rzeczownika czasownik, czy może właśnie używać czasownika, który ma swój odpowiednik w formie rzeczownika. To dobra praktyka - pytać, kiedy się nie jest pewnym odpowiedzi:)
@supremeyeth: jesteś pewien, że to trzeba zdania utworzyć? a nie po prostu same rzeczowniki wpisać? bo w sumie tak sugeruje polecenie xD a dobra jest przykład xD ale to bez sensu jak może być zdanie bez czasownika
@minofretka: nie no w przykładzie nr1, który juz był zrobiony, jest przepisane same zdanie, XD trudno tyle ile dalismy rade zrobic to wysłalem, zobaczymy jak oceni nauczycielka, od siebie dodam ze jest to #!$%@?, bo wiele zwrotów np przykład 7 dont leave me jest git, a jak powie ze nie git to jak mam tam wstawić rzeczownik, slyszalas zeby ktos do kogos mowil dont abbadon me? xD