Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ten rzeczywisty czas odjazdu pojazdów, to działa tak średnio, bym powiedziała. Dzisiaj już z 4 razy pokazało mi, że autobus/tramwaj odjechał, a jak weszłam w mapkę okazywało się, że dopiero przyjedzie. Mieszkam przy mocno zakorkowanej ulicy i fajnie byłoby chociaż w przybliżeniu wiedzieć kiedy coś przyjedzie xD
#jakdojade #warszawa
  • 16
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Green81: a gdzie ty niby na to patrzysz. Apka buslive albo nawet jak dojadę ma rzeczywiste dane. Te na przystankach z tego co widzę mają mocne lagi i bardzo uśredniają pozycje autobusu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@annotate:

albo nawet jak dojadę

Wcale nie otagowałam właśnie jakdojade i wcale nie o nią mi chodziło i to jak ona pokazuje odjazdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marcio15: szczerze? Zajebiscie zrobione. Instalacja też działa chociaż musiałem użyć opcji w menu Firefox, bo te przyciski na stronie nie wywołują instalacji u mnie.

Zajebiste :)
  • Odpowiedz
@annotate: dzięki :) no niestety, to taka "webo-appka" bo nie umiem prawdziwych appek. a takie webo-appki bazują na przeglądarkach, i na przykład właśnie sprawdziłem, że taki firefox nie obsługuje instalacji :(

przynajmniej coś nowego się dowiedziałem :D
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marcio15: to był mokry sen połowy firm, żeby ich apki były właśnie takie. Co w teorii nie jest złe bo miałbyś jakis telefon opensource od czapy a apki by były :) Ale jak wyszło to wiemy... Paradoksalnie w cholere apek korzysta z webview i w dużej mierze są stronkami w przeglądarce ¯\_(ツ)_/¯

A Twoja strona ładnie chodzi i jest bardzo estetyczna na mobilnym. Ciekawy motyw z ulubionymi przystankami. Poużywam chętnie,
  • Odpowiedz
@annotate: dzięki :) są ulubione przystanki i ulubione linie, a po nowym roku dodawanie do ulubionych będzie miało więcej sensu, bo zamierzam to rozbudować :) z ciekawostek to można linka znajomym wysłać do autobusu/tramwaju, którym jedziesz, żeby wiedzieli gdzie jesteś i za ile będziesz :D
  • Odpowiedz
@marcio15: nice...!
Jak po stronie backendu to wygląda? Zawsze myślałem że takie pokazywanie live na mapie generuje ogromne ilości requestów do backendu i że to ciężkie w optymalizacji. Ciężko to utrzymać? :)
  • Odpowiedz
@annotate: hmm, pytanie dość ogólne, ale jeżeli dobrze załapałem to odpowiedzią jest websocket - to taka komunikacja serwer - klient i klient - serwer. Dzięki temu nie odpytuje się backendu milion razy tylko utrzymuje się z nim połączenie i backend informuje klienta "elo, mamy nowe pozycje autobusów, odśwież mapę" :) . Tak samo zazwyczaj appki do czatu działają.

Co do utrzymania to głównie problemem jest procesowanie tych danych. I tutaj zależy od miasta - taki Poznań udostępnia większość jak nie wszystkie dane na tacy, więc tylko pobierasz i wyświetlasz. Taka Warszawa jeżeli chodzi o dane GPS pojazdów, udostępnia dla każdego pojazdu:
- nr linii,
- nr brygady,
-
  • Odpowiedz
@marcio15: Racja, źle się wyraziłem. Surowa pozycja u wszystkich jest taka sama, można koloryzować inne dane, opóźnienia itd. Aczkolwiek jest jedna apka, która w stolicy ma chyba najlepsze prezentowanie tych danych, ze względu na inne "źródło" danych surowych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz