Wpis z mikrobloga

ANTYBIOTYKI - gdzie stosuje się je bardziej, a gdzie mniej odpowiedzialnie? SONDAŻ EUROBAROMETRU. Żródło Special Eurobarometer nr 522. Niebieski - najpierw test miałem czy zakażenie jest bakteryjne a dopiero potem dostałem/brałem antybiotyk; Czerwony - om nom nom nom... nie ma na co czekać! ( ͡° ͜ʖ ͡°) #polska #zdrowie #medycyna #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #europa #statystyka
RoninX - ANTYBIOTYKI - gdzie stosuje się je bardziej, a gdzie mniej odpowiedzialnie? ...

źródło: comment_1668710177GgCBBJvJazEp9f8XqV2nH9.jpg

Pobierz
  • 5
@RoninX: To nie jest wina lekarzy, a bardziej chorych przepisów. Niech tylko coś się stanie, to pierwszym pytaniem prokuratora będzie czemu ich Pan nie przypisał. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mlesz: 29% tak odpowiedziało. To sondaż. Ja znam lekarkę co zawsze robi wymaz. Nasze osobiste doświadczenia to "dowody" anegdotyczne, ale statystyka już [co prawda wciąż nieprecyzyjnie] pokazuje nam pewne różnice chociażby pomiędzy skrajnymi krajami.
@RoninX: osobiste doswiadczenie mam nieco inne. Na zachodzie rzut okiem przez lupę i przepisany antybiotyk na 6 miesięcy, a potem zobaczymy. W Polsce kamera endoskopowa, choroba taka i taka, kropelki takie - po 3 dniach objawy ustąpiły. Nie było wymazu, a leczenie objawowe, ale terapii antybiotykowej przez pół roku nigdy wcześniej nie spotkałem.