Wpis z mikrobloga

Wpadłem na taki pomysł ostatnio żeby oglądnąć serie filmów o 1 i 2 wojnie światowej, ale temat mi obcy, polećcie jakieś filmy, najlepiej od razu chronologicznie.
O jakiś takich ważnych wydarzeniach, oglądałem nie dawno Dunkierke i chetnie bym zobaczył filmy w tym stylu ale w po kolei żeby tez kojarzyć coś się działo i dlaczego.
#filmnawieczor #historia #drugawojnaswiatowa #pierwszawojnaswiatowa #filmy
  • 6
@niewidzialnywszechmogacy: zawsze tu sypie jak z rękawa propozycjami filmów wojennych, ale takie podejście mnie zaciekawiło, więc spróbuję:
Wolne miasto (1958)
Jutro idziemy do kina (2007)
Westerplatte (1967)
Bitwa o ujście rzeki (1956)
Brudna gra (1969)
Wojna zimowa (1989)
Katyń (2007)
Wielka włóczęga (1966) - z zaznaczeniem, że to komedia, ale mam odhaczony ważny punkt, jakim był atak na Francję
Orzeł Ostatni Patrol (2022) tego akurat nie oglądałem ( ͡° ͜
@panpikuss: O kurde (ʘʘ) tylu się nie spodziewałem, bedę rok oglądał moim tempem :D
A i 1 wojnie też byś taką zrobił? ( ͡° ͜ʖ ͡°) widzialem też ostatnio na zachodzie bez zmian, i tak mnie własnie temat wkręcił, bo w polsce aż nie znany tak dobrze, a mam rodzinę gdzie była bitwa o Somme, to kojarze tylko to
@niewidzialnywszechmogacy: I WŚ mogę polecić film, który bardzo lubię oglądać w okresie świątecznym, a mianowicie "Boże Narodzenie" https://www.filmweb.pl/film/Bo%C5%BCe+Narodzenie-2005-204199. Międzynarodowa produkcja o wydarzeniu, które miało miejsce w rzeczywistości w 1914 roku.
II WŚ to już szeroki temat, na pewno warto zobaczyć serial Kompania braci (1942-45), to prawie jak 10h film, majstersztyk.
Lista Schindlera (1942), Pianista(1939-43-45), Katyń (1940). Wołyń (1939-43). Tak na szybko kilka dobrych tytułów o ważnych wydarzeniach z czasów wojny.