Wpis z mikrobloga

Minęły prawie 2 miesiące odkąd zgłosiłem na policję kierowcę, który omal nie zmiótł mojego syna na przejściu dla pieszych. W 2 dni sam zdobyłem i dostarczyłem im nagrania z prywatnego monitoringu, bo ten miejski jak zwykle zawiódł. I co? I wielkie, kurła, nic. Bo samochód w leasingu a jak już dokopią się do leasingobiorcy, to ten może nie pamiętać komu udostępnił auto - więc "tylko" 1500 zł mandatu. Wrzucam tutaj ku przestrodze. Dodam tylko, że kierowca omijał korek buspasem.

(°°

Mercedes GLA nr rej.: PO 6UM80
24.09.2022 godz.13, ul. Garbary, skrzyżowanie z ul. Wielką w Poznaniu

W komentarzach linki do pozostałych filmów.

Poproszę o plusa, może chociaż rodzina rozpozna, z jakim debilem mają do czynienia.
andy1983 - Minęły prawie 2 miesiące odkąd zgłosiłem na policję kierowcę, który omal n...
  • 537
  • Odpowiedz
To jest #!$%@? centrum miasta, tam jest ograniczenie do 30km/h, koleś jechał po niedozwolonym dla niego pasie (buspas) i nie zatrzymał się przy przejściu dla pieszych mimo że auta obok przepuszczały pieszych. No #!$%@? ale i tak wina pieszego bo nie spojrzał 15 razy w prawo i lewo.


@hoppbakke: Ty prostaku i tępaku. Nigdzie nie napisaliśmy ze to wina pieszego. Chodzi o to żeby się nie pakować pod jadący samochód
  • Odpowiedz
tak bo auta w miastach to tylko goście


@hoppbakke: Co ty #!$%@? XD, auta w mieście w Polsce, to jedyne sensowne rozwiązanie. Nie ma żadnej alternatywy dla nich, chyba że jeździsz max 4 przystanki, to wychodzisz czasowo na 0, a wszystko powyżej to strata czasu, ale za to komfort masz niższy xD profit. Jedynie to może w Warszawie metro daje jakąś tam alternatywę. Autami jeżdżą LUDZIE, wiem może Cię to
  • Odpowiedz
@CREATE_USER gdyby wszyscy myśleli tak krótkowzrocznie ja ty to byś tym autem 1km godzinę jechał. Jeśli będziesz dawać pierwszeństwo autom i rozwijał infrastrukturę pod auta spowoduje to tylko tyle że więcej ludzi będzie jeździć autami i będą większe korki. Alternatywa w każdym miejscu na świecie jest rozwój komunikacji publicznej i infrastruktury pieszej i rowerowej. Drogi nie są z gumy. Samochody mają poniżej 40% udziału w ruchu w mieście np. w takim
  • Odpowiedz
Pierwszeństwo pieszego w polsce


@Thexil: ten przypadek z filmu to przecież nie jest pierwszeństwo pieszego żadne.

Stare przepisy jak jeszcze były to też był zakaz takiego wyprzedzania jak ten debil z mercedesa.

Samochód mógł przepuścić pieszego na pasach albo pieszy był na nich wcześniej a samochód dojechał do pasów i ten drugi samochód miał obowiązek się zatrzymać.
  • Odpowiedz
Kierowcy powinni zabrać prawko, całe szczęście że dziecku nic się nie stało, sam kilka razy widziałem takie wyprzedzanie buspasem na pasach i strasznie mnie to wkurzyło bo wyobrażałem sobie co by było jakby ktoś szedł po przejściu, a tu mało brakowało.
Inna sprawa to naucz dziecko żeby się rozglądało na pasach kontrolowało co się dzieje - bo przy tym co pokazują nasi kierowcy może uratować życie, sam się o tym przekonałem.
  • Odpowiedz
@andy1983: Nie pękaj i bierz prawnika i ewentualnie detektywa. Prawnik pociśnie. Ja bym nie odpuścił. Wbrew pozorom nawet gdyby się nic nie chciało ruszyć po stronie policji to kierujący też będzie musiał wziąć prawnika. Nie odpuszczaj i rób raban. Trzymam kciuki... Jednak w Polsce wciąż jak w Afryce :(
  • Odpowiedz
@andy1983: w DE masz obowiazek prowadzenia dziennika kierowcow. Jezeli takowego nie masz lub nie pamietasz kto wtedy prowadzil auto to... dostajesz pelen mandat jako wlasciciel. Np ktor traci prawko na 1 msc i dostaje 800 euro mandatu. Ty nie wskazujesz ktonjrchal. Ty placisz 800 euro mandatu i 1 msc bez prawka.
  • Odpowiedz
sorry ale przejazd na hulajnodze przez pasy (bez świateł) to proszenie się o takie potrącenie, jak rozumiem to nie masz prawa jazdy prawda? słabo syna nauczyłeś to go teraz mam nadzieję życie nauczyło uważać podwójnie
  • Odpowiedz
Ale zaraz - tutaj jest wykop. Przecież policja z dronami jebiąca kierowców za wyprzedzanie na pasach to maszynka do reperowania budżetu! Jaktotak?!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@flito: i tu właśnie przypomniałeś mi kolejna ciekawą rzecz, otóż policjant powiedział że pisali do leasingodawcy, ale nie chciał podać danych dlatego chcieli iść do sądu, a jednak leasingodawca również obciążył mnie faktura na 50zł.

Co do zdjęć, również pstryknęło mi (z takiej głupoty mojej że brak mi słów i wstyd opowiadać w ogóle) i od 3 lat nic
  • Odpowiedz
@andy1983 standard na polskich drogach, kur.. niestety standard. Wczoraj podobna sytuację widziałem na Wildzie tylko że tam były dwie osoby już na pasach a gość mimo to przejechał na centymetry, gdyby jedna dziewczynka się nie zorientowała to już by jej nie było, w porę stanęła na środku pasów.
  • Odpowiedz