Wpis z mikrobloga

Jak wykręcić tak objecheną śrubę torx t50? Jak wymieniałem kierownicę, to nabiłem coś większego i jakoś wyszła, wkręciłem ponownie nie używając za dużo siły. Niestety po dwóch miesiącach przyszła kolej na wymianę przełącznika zespolonego, więc znów trzeba kierownicę zdejmować, a śruba ani drgnie. Próbowałem nabić taką gwiazdkę m12, ale daremna robota... Byłem dziś na szrocie i znalazłem tą śrubę w dobrym stanie, więc nową już mam, ta idzie na śmietnik. Da się to zrobić bez spawania xD?
#mechanikasamochodowa
#samochody
agareas - Jak wykręcić tak objecheną śrubę torx t50? Jak wymieniałem kierownicę, to n...

źródło: comment_1668628514k2CREq1v5s7yWXf7cPvNEJ.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@Dejwi996: Kurde nie mam warunków w bloku żeby to przyspawać, wiem że mechanicy znajomi powiedzieli, że mogą tak zrobić ,ale pewnie po ich działaniu tapicerka będzie powypalana.
  • Odpowiedz
@agareas: natnij ją szlifierką wzdłuż (jak na płaski śrubokręt). Później bierzesz mocny śrubokręt/mały przecinak i walisz pod ostrym kątem w róg śruby. Wcześniej to możesz czymś spryskac i o stukać. Nie raz tak wykręcałem, ale może się oczywiście nie udać, ja bym się nie pierdzielił i po prostu smarknął co nieco elektrodą.
  • Odpowiedz
@s---k: No musiałem jakos kierownicę przykręcić, musiałem do domu dojechać kilka kilometrów haha, na allegro nie widziałem takich, ale na szrocie dziś w moment znalazłem, nawet nie trzeba było nic wykręcać bo leżała pod nogami kierowcy :)
  • Odpowiedz
@agareas: jest jeszcze jedna opcja jak umiesz dobrze się szlifierką bawić, ścinasz po przekątnej łeb śruby, aby nie był okrągły. I wtedy łapiesz w tym miejscu żabką, jedynym minusem jest to, że jak brak Ci wprawy to nie tylko śrubę przetniesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Hehehe115: w moim przypadku, to szlifierka pewnie zatrzyma się na kolumnie kierowniczej xD Ale najwyżej będzie trzeba naładować akumulator we flexie... Też fajny pomysł
  • Odpowiedz
@agareas: Tnij powoli i sprawdzaj, końcówkę możesz oderwać kombinerkami jak zostanie cienka warstwa śruby. Aaa... I jak tak boisz się spawania to pamiętaj, że cięcie flexem w aucie jest jeszcze gorsze. Zabezpiecz sobie wszystkie szyby (bo zostaną ci wypalone czarne kropki na wieczność) i obserwuj czy się coś nie pali przez jakiś czas.
  • Odpowiedz