Wpis z mikrobloga

Przyjeżdżam do Wiednia w piątek po południu i zostaję do niedzieli wieczorem. Jeżeli dobrze zrozumiałem, za parkingi płaci się pon-pt 9-22 i jest ograniczony do 2h, czyli muszę znaleźć miejsce do parkowania do 22 w piątek. Ogarnia ktoś może jak działają parkingi park&ride w Wiedniu? Myślałem, żeby zostawić samochód na parkingu P+R Siebenhirten, który otwarty jest całą dobę i kosztuje niby 4,10 euro za dobę. I teraz mam pytanie - czy ja po prostu tam przyjeżdżam, pobieram bilet parkingowy i przed upływem 24h muszę zabrać samochód i opłacić parking, czy trzeba jakoś udowadniać, że kupiło się bilet na komunikację miejską? I tak będę poruszać się komunikacją, ale zastanawiam się jak to działa. Ewentualnie jeżeli macie jakieś inne patenty na tanie parkowanie na Wienerberg, to chętnie się dowiem :D Z góry dzięki za pomoc!

Może kolega @bystrygrzes: będzie coś wiedział?

#wieden #austria
  • 4
  • Odpowiedz
@marasgruszka: P+R to najlepszy wybór chyba, że przyjeżdzasz do miasta około 20:00 wtedy wypełniasz blankiet parkingowy na 2 godziny i masz spokój do poniedziałku do 9:00 lub 11:00 jeśli podrzucisz w międzyczasie kolejny blankiet.
  • Odpowiedz