Wpis z mikrobloga

Mógłby ktoś polecić kogoś zajmującego się umowami IT #b2b (najlepiej z #wroclaw )? Zmieniam z UOP na B2B i dostałem do wglądu umowę, a wolałbym przed podpisaniem żeby ktoś doświadczony przejrzał i podpowiedział ewentualne zmiany.

#pracait #it
  • 12
  • Odpowiedz
@Kortek11: Januszex? Jak nie to nie ma co się martwić o ile po przeczytaniu nie masz wątpliwości. Raczej w branży nikt sobie nie będzie paprał wizerunku dziwnymi zapisami w umowie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kortek11: mogę Ci polecić przy okazji księgowego, który jest doradcą podatkowym, bo pewnie też Co się przyda ktoś do obsługi b2b (zajmuje się tylko kilkoma branżami, w tym it)
  • Odpowiedz
@symis Duży SH, chyba wątpliwości nie mam, jedynie trochę długi zakaz konkurencji (2 lata), a też posiłkuję się tym co znalazłem w internecie czego unikać/co powinno być.
@lyczko możesz podać, na początek przygody z B2B na pewno się przyda
  • Odpowiedz
@Kortek11:
Termin płatności, nie pozwól sobie wepchnac 30dni, czasem trzeba 3x się sprzeciwić i odmówić podpisania i okazuje się ze potrafią zmienić na 14-15 dni.
Zakaz konkurencji musi być wąsko, najlepiej że nie możesz bezpośrednio pracować dla klienta Twojego klienta ale tylko z takim z którym miałeś do czynienia(blokada obejścia pośrednika). NIe może być zakaz programowania dla innych firm, ale może byc zakaz pracy przy aplikacjach bankowych albo aplikacjach do gier losowych, albo aplikacjach księgowych.
Reszta to juz jakieś standardy, typu groźby kar na ~50-100tys (standard)
Umowy są jeszcze zrobione czesto tak że z dnia na dzień moga przestać ci płacić, tzn. informują Cie żebyś nie pracował więc nie możesz wystawić za te dni/godziny faktury mimo że umowa nadal obowiazuje ale nie masz zleconych prac. Nie każdemu to przeszkadza, ale jeśli krucho z płynnością finansową to lepiej to jakoś ogarnąć.
Przynajmniej połowa zapisów jest na przypadki które nie powinny się wydarzyć i na 99% sie nie wydarzą, ale zawsze moze być
  • Odpowiedz
@zibizz1
Najbardziej ten zakaz konkurencji muszę obgadać, bo chcą właśnie bardzo szeroki (nie tylko dla klientów z którymi pracowałem, ale dla wszystkich o których poinformowali), a do tego długi (2 lata).

Dzięki bardzo za obszerny opis! Z Twojej strony korzystam i polecam znajomym, była jednym z powodów zmiany na B2B.
  • Odpowiedz
Umowy są jeszcze zrobione czesto tak że z dnia na dzień moga przestać ci płacić, tzn. informują Cie żebyś nie pracował więc nie możesz wystawić za te dni/godziny faktury mimo że umowa nadal obowiazuje ale nie masz zleconych prac. Nie każdemu to przeszkadza, ale jeśli krucho z płynnością finansową to lepiej to jakoś ogarnąć.


@Kortek11: To. Jak klient stwierdzi z dnia na dzień że np. grudzień w ramach cięcia kosztów
  • Odpowiedz
@zibizz1: Oprócz tego co wyżej to jeszcze uważaj na okres wypowiedzenia bo mogą to napisać w 3 punktach i w 3 wychodzi, że wypowiedzieć możesz dopiero po pół roku np.
Widziałem jeszcze w dwóch umowach durnowate zapisy które twierdziły, że masz promować kontraktornię w mediach społecznościowych jak linkedin i facebook. Niby pierdoła, ale mogą się uprzeć.

@katius: Bez przesady. Znajomi ze Spyro spokojnie robotę znajdowali w kolejnych firmach
  • Odpowiedz