Wpis z mikrobloga

ukraińcy to jednak zwierzęta, podczas śniadaniowej rozmowy z babcią, dowiedziałem się ciekawej historii, był pewien ukrainiec, mąż jakiejś prezeski, straszny komuch, kazał znajomym śpiewać po rosyjsku itp. a #!$%@?ły do tego stopnia, że mąż koleżanki, ojciec dzieci zarobił kule w łeb od ukrainca za teksty w kierunku komuny. #komuna #ukraincy
  • 11
  • Odpowiedz
@Endorfinek: Po prostu nie wiedziałem, że coś takiego jest możliwe ;> Nie znam osobiście żadnego Ukraińca, ale znam dwie Ukrainki i nijak się mają do Twojego opisu.
  • Odpowiedz
@stefan_pompka: Zbyt dużo się naczytałem i nasłuchałem o zbrodniach ukraińców na polakach, niby w drugą stronę też były akcje, ale nie tak masowe. Ich jedyną metodą negocjacji było wymordowywanie ludności cywilnej. To byli (i prawdopodobnie nadal są) niewykształceni ludzie, po objęciu władzy we Lwowie w 1918 roku zmuszali polską inteligencję do zajmowania posad urzędniczych, bo nie mieli swoich, którzy by to mogli robić.
  • Odpowiedz
@Endorfinek: W tamtym okresie wszystkie szkoły były Polskie, jeśli starszy ukrainiec umie czytać to po polsku. Inną historię opowiadał mi drugi dziadek, jak byli na robotach przymusowych w niemczech to przywieźli jeńców ukraińskich, nie umieli korzystać z łóżek i toalet. pierwszy raz na oczy to widzieli.
  • Odpowiedz