Wpis z mikrobloga

Dobra, perfumowe Mirki. Parę lat temu z rynku zostały wycofane perfumy, które nie dają mi spokoju. Zawsze lubiłem ich zapach i do dziś go pamiętam. Kojarzy ktoś, co może być dostępnym na rynku zamiennikiem?
Wiem, bez wąchania ciężko, ale może ktoś jednak zna/pamięta ten zapach i coś skojarzy. A jak ktoś nie kojarzy to może po nutach coś zasugeruje.

https://www.fragrantica.com/perfume/Tom-Tailor/New-Experience-Man-2020.html
#perfumy
Szkarpet - Dobra, perfumowe Mirki. Parę lat temu z rynku zostały wycofane perfumy, kt...

źródło: comment_1668609563biTK2ys4o66lJV0mIRklFP.jpg

Pobierz
  • 4
@Szkarpet szukaj po prostu czegoś podobnego po nutach. Tak na szybko: z zapachów które możesz sprawdzić w douglasie czy sephorze, to np. tom ford noir ma wyraźnie wyczuwalne 3 z 5 poszukiwanych składników (paczula, bursztyn, wanilia).

Zgaduję, że w tych Twoich wetyweria i paczula grały najważniejsze role, bo są najbardziej charakterystyczne, a drzewo sandałowe, wanilia i bursztyn robiły jedynie za być może trochę słodkie, lecz szlachetne i dojrzałe tło w bazie
@wanderlust00: dzieki, ale widziałem to wcześniej. Wątpię w jego dostępność (a czytając wcześniej opinie widzę, że jest szansa, że wystawiają coś czego nie mają) a chodzi mi o znalezienie odpowiednika, który zostanie ze mną na parę najbliższych lat.