Wpis z mikrobloga

Tym razem nic nie sprzedaję, tylko podejmuję żałosną próbę recenzji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na Mirko wciąż trwają poszukiwania zapachów dobrych, a jednocześnie jak najtańszych. Dlatego też tak popularne są tzw "araby".
Zapachy z takim entuzjazmem kupowane, a po przetestowaniu z jeszcze większym entuzjazmem sprzedawane ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Chciałbym zaproponować Wam pójście w nieco inną stronę, mianowicie nieco starszych, klasycznych i zaskakująco tanich zapachów. Joop Homme i Moschino Uomo (którego jestem wielkim fanem) są powszechnie znane, ale są też inne zapachy, o których się nie mówi, a które pachną wyśmienicie a potrafią kosztować mniej, niż araby.

Przedstawiam Wam dwa zapachy, które mają już swoje lata, ale wbrew pozorom wcale nie zalatują "dziadem":

Zacznę od młodszego:

Bogart Pour Homme: zapach powstał w 2004 roku, jego współtwórcą jest Maurice Roucel (polecam przejrzeć jego portfolio tym, którym to nazwisko nic nie mówi)

Zapach aromatyczny, drzewny, słodkawy, zaskakująco przyjemny. Do dostania poniżej 100pln.

Teraz kolej na starszy zapach:

Nikos Sculpture Homme. Zapach, który w perfumeriach stoi gdzieś na najtańszych półkach i jest najczęściej pomijany, bo z racji swojego wieku kojarzony jest (NIESŁUSZNIE) z dziadem. Stworzony w 1995 przez samego Michela Almairaca, którego przedstawiać chyba nikomu nie trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W otwarciu są cytrusy, ale nie jest to zapach typowo cytrusowy. Bardziej aromatyczny, słodkawy, drzewny. Cena jeszcze niższa, niż Bogart PH

Kupiłem oba w podobnym czasie i nosząc je zauważyłem podobieństwo obu zapachów. Zobaczcie na spisie nut, że aż 6 nut w obu perfumach się powtarza. Nie są identyczne, ale jest podobny klimat i znając jeden z nich, wiemy, czego spodziewać się po tym drugim.

Jest to kawałek historii, który warto poznać i wydaje mi się, że procent odsprzedaży kupionych flakonów będzie tu znacznie niższy, niż w przypadku innych hajpowanych na tagu perfum

#perfumy
dyniel - Tym razem nic nie sprzedaję, tylko podejmuję żałosną próbę recenzji ( ͡° ͜ʖ ...

źródło: comment_1668543860a0qDAEsqB6FT9XyDgtfJ9g.jpg

Pobierz
  • 13
@Garbaty_Mumolin: nie znam parametrów obecnych wypustów, mam w przypadku Bogarta starszą wersję (grubszy wężyk). Parametry są zadowalające, ale to nie jest powerhouse. Ale za taka cenę można dopsikiwać, to samo dotyczy Nikosa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dyniel: Nikos Sculpture był dla mnie zbyt słodki, ale to faktycznie bardzo dobry zapach (zresztą autor kompozycji to nie byle kto i od początku czuć rękę mistrza) i gdyby był bardziej wytrawny to bym w nim bziiikał często
@dyniel: Niektórzy mówią, że bogart pachnie jak pure havane szczególnie w drydownie. Mi przypomina la male edt choć jest też sporo różnic. No i co do parametrów są rozbieżne opinie bo jedni mówią, że są przyzwoite a inni, że to killer i dwa strzały duszą całe pomieszczenie.
@dyniel ale to nie trafi w mentalność prowincjonalnego żula (nazwijmy go wreszcie po imieniu), on musi cały czas udawać, inaczej się udusi: podrabiany t-shirt CK z logo na pół klaty, podrabiana bluza Emporio, na łapie Tag z aliexpresu i zlany podrabianym Diorem. A że to wszystko jest #!$%@? jakości to nie jest dla niego istotne, liczy się tylko to, że udaje.