Wpis z mikrobloga

@hp111: masz potencjalnie dużo opłat po drodze
1. spread za wymianę pln na euro
2. przelew na giełdę
3. fee za złożenie zlecenia
4. fee za wypłatę

Część z tych kosztów można mitygować. Na pewno 2.
3 zależy od giełdy
4 zależy od giełdy i zapchania sieci, które w tym momencie jest GIGANTYCZNE
@dean_corso: właśnie wiem, że tych opłat jest dużo po drodze dlatego zastanawiam się jaki to będzie procent mniej więcej przy małych kwotach. Bo z tego co wiem cześć tych opłat jest niezależna od kwoty.
@hp111: dużo zależy od giełdy
Jedne maja niskie fee przy kupnie a za to zdzierają przy wypłacie np binance
Coinbase ma duże fee przy kupnie a tanie wyplaty
Z tym że wypłaty teraz będą wszędzie drogie ponieważ ludzie uciekają z giełd i system się zapchał także nie polecam
@dean_corso: no ale jak chce kupić to wypłaty za bardzo na razie mnie nie interesują. Tylko dalej nie wiem jakie to są koszty bo chce to porównać do jakiegoś certyfikatu na BTC.
@hp111: gdybym miał kupować to albo coinbase albo bitpanda pro, na binance było kiedyś jakaś złodziejska kwota przy wypłacie BTC idąca w dziesiątki dolarów bez względu na kwotę czy stan sieci
wielu ludzi tu poleca binance ale oni nie kupują BTC albo trzymają wszystko na giełdzie
@hp111: zakładasz konto na revolucie, zamieniasz pln na euro po kursie bankowym czyli nic nie tracisz, robisz przy tym promkę z kartą zarabiasz 70zł + jakieś quizy, zakładasz konto na coinbase, dostajesz 10$ w bitku na konto czyli jakieś 50zł, odejmujesz fee i przesłanie na portfel jesteś jakieś 150zł do przodu. jak masz jakieś pytania to na priv tylko zanim pozakładasz konta
Była sobie giełda z fee poniżej 0.1% i darmowymi