Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy jeżeli zarabiam w dolarach i euro to jestem wstanie dostać w polskim lub zagranicznym banku kredyt hipoteczny przy jdg i rozliczaniu na liniówce? I czy wchodzi w grę wtedy tylko PL nieruchomość czy też zagranicą?

#nieruchomosci #banki #kredythipoteczny #kredyt #pracait

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6372bf64f457b9087ffbec0c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 12
w Polsce masz ustawę, która mówi, ze jak większość dochodów masz zagranicznych to możesz się ubiegać o kredyt tylko w tej walucie w której masz większość dochodów


@mizimizia: ale podatki rozliczasz w PLN. z bankami ktore nie patrza na wyciagi nie powinno byc problemu
Czy jeżeli zarabiam w dolarach i euro to jestem wstanie dostać w polskim lub zagranicznym banku kredyt hipoteczny przy jdg i rozliczaniu na liniówce? I czy wchodzi w grę wtedy tylko PL nieruchomość czy też zagranicą?


@AnonimoweMirkoWyznania: Tak, jest szansa na uzyskanie kredytu w PLN. Nie w każdym banku będzie to możliwe.

@AnonimoweMirkoWyznania kiedyś coś słyszałem że bank PEKO SA daje kredyt gdy zarobki są w innej walucie


@mat0707: Obecnie
@AnonimoweMirkoWyznania: ja mam faktury w euro na jdg i doradca kredytowy mowił mi, że bez problemu dostałbym kredyt w pln, ale też sugerował mi branie w eur ze względu na niższe stopy procentowe co nawet przy wyższej marży takiego kredytu byłoby dla mnie bardziej opłacalne. Nazwy banku konkretnie nie podam bo też i doradca nie chciałz oczywistych wzgledów mi tego powiedzieć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ja znam sytuacje gdzie patrzyli na dochód z faktur (jaka waluta - jak większość w innej walucie to nie da rady), rozliczanie musi być w PLN + rezydencja podatkowa w PL - ale to już całość zależy od banku.
Głównie chodzi o to, żeby nie było akcji jak z chf - że złotówkowicze sobie wzięli i płacz, że kurs się zmienił.
Czyli zarabiając w Dolarach/Euro itd na jdg liniówce i rozliczając się w złotówkach dostanę tylko kredyt hipoteczny w złotówkach na obce waluty nie ma szans? No i drugie pytanie czy jest szansa na zakup wtedy nieruchomości zagranicą?


@AnonimoweMirkoWyznania: Obecnie tylko dwa banki (Alior i Pekao SA) udzielają kredytów w walucie obcej. Alior nie udzieli kredytu w walucie obcej w przypadku DG zarejestrowanej w Polsce, natomiast taka szansa istnieje w Pekao SA.