Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pracait #big4 #praca #zarobki

Hejo,

Mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Generalnie pracuje w finansach (biegly rewident + 5 lat expa w big4, total 7 lat expa w finansach). Moje aktualne zarobki to 15 kbrutto, raz jest pracy na 8h, raz zapiernicz, ale nie w tym rzecz.

Mimo stosunkowo dobrych zarobkow (wychodzi 10 kPLN na konto +-) wciaz dostaje nerwicy i takiego strachu, ze przestrzelilem swoja kariere. Nie mam zbyt dobrych umiejetnosci miekkich (ofc umiem w nie, ale mnie strasznie mecza i kontakt z kims poza firma jest dla mnie meczacy).
Jak widze, jak IT guye trzepia hajs (np. 7 lat expa bez certyfikatow to zarobki na konto 2x moje), to mnie krew zalewa, nie dlatego ze ktos ma lepiej tylko, ze moglem wczesniej zmienic kariere/przemyslec to.

Też tak macie? Moja rozowq skonczyla budownictwo i zlapala robe jako TL (8.5 kbrutto) i tez gdzies z tylu glowy meczy mnie, czy nie podsunac jej pomyslu na przebranzowienie sie (ma dobry analotyczny umysl, a jej korpo nie daje skilli ktore bylyby “transferable”)

Co myślicie? Też tak macie?


---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6372ae39f457b9087ffbe916
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: Sam pracuję w IT. ~3-4lata temu zaczynałem i było ciasno na stanowiska juniorskie/staże. Teraz część znajomych chciało próbować, to np. jedna osoba przez rok chodziła na rozmowy, robiła kursy, zadania itd i dopiero jej się udało znaleźć pracę za głodową stawkę. A robiła kilkukrotnie lepsze rzeczy niż ja te 3 lata temu. Nawet kilka rzeczy mnie nauczyła, bo nie byłem ze wszystkim na bieżąco :D
Generalnie pracuje w finansach (biegly rewident + 5 lat expa w big4, total 7 lat expa w finansach). Moje aktualne zarobki to 15 kbrutto, raz jest pracy na 8h, raz zapiernicz, ale nie w tym rzecz.

Jak widze, jak IT guye trzepia hajs (np. 7 lat expa bez certyfikatow to zarobki na konto 2x moje), to mnie krew zalewa


@AnonimoweMirkoWyznania: Op ma biegłego, spędził 5 lat w big4 i rozkminy czy
aae092ac1f: Nie chodzi mi konkretnie o IT, tylko ogólnie o takie poczucie, że dosięgnąłem już sufitu w aktualnej branży - bycie CFO, członkiem zarzadu itp. nie wchodzi w grę, niestety nie mam naturalnych zdolności do tego typu kwestii.

Mam swoje pasje, siłownia, bieganie, ksiązki itp., ale gdzieś siedzi we mnie taka 'zadzrość', że inni wybrali lepiej (to jest masakrycznie wyniszczajace podejscie, bo patrząc ogólnie na PL zarabiam bardzo dobre hajsy i
Ale co to za rozkminy? Owszem, mogłeś zostać też kardiochirurgiem i zarabiać 100 tysięcy miesięcznie. Ale nie zostałeś i nie zostaniesz. Masz natomiast dobre stanowisko, dobre zarobki i świetny background do dalszego rozwoju w tym co robisz.

dosięgnąłem już sufitu w aktualnej branży - bycie CFO, członkiem zarzadu itp. nie wchodzi w grę, niestety nie mam naturalnych zdolności do tego typu kwestii.


@AnonimoweMirkoWyznania: Że niby 7 lat expa i biegły rewident