Wpis z mikrobloga

#bekazpisu #bekazprawakow #bekazlewakow
Przemyślałem temat wyborów i pewnego rodzaju nadzieję i strach.
Bo prawda jest taka, że albo wygra PiS, albo platforma. Ci drudzy to jedyna alternatywa, która ma szansę wygrać. Nie byli wybitni, ale i tak milion razy lepsi od PiSu. Tutaj rodzi się pewien strach, bo co jeśli wszystkie rządy inne od PiSu nie były tak dobre (w porównaniu z pisem) nie z dobroci, skillsow czy jakiejś choćby szczątkowej moralności, a tylko dlatego, że nie wiedzieli, że nie muszą się starać? Że PiS przetarł szlaki w ruchaniu Polaków za ich własne pieniądze, a teraz już nikt nie będzie miał oporów?
I tu pojawia się nadzieja, gorzka, bo gorzka, ale zawsze jakaś. A co jeśli już nie będzie za co balowac i za co ruchać Polaków i trzeba będzie się wziąć do roboty? Może wtedy się uda wprowadzić jakieś pozytywne zmiany?
Jedyną wadą tego planu jest to, że musimy jeszcze głębiej przebić dno Pisowskiego #!$%@?, a drugi jest taki, że wszystkie te zmiany będą potrzebowały więcej czasu niż jedną kadencję na pełne zadziałanie, a że nie będą popularne to raczej nie dadzą platformie czy komukolwiek co przyjdzie po pisie drugiej kadencji i tu się pojawi problem sprzed 7 lat, że wróci PiS i znowu to #!$%@?.
Wychodzi mi z tej wnikliwej analizy, że w tym kraju może być tylko źle albo gorzej, a co gorsza PiS już nie jedzie tylko na babciach w wyborach, ale też na patologii co sprawia, że nie damy rady tego przeczekać aż umrą jak to kiedyś wierzono.
No chyba, że ich wszystkich zamkną w wiezieniach, ale to niewykonalne. #polityka
  • 17
@portas91: wg mnie będzie tak, albo wygra pis, albo kto inny. A jak ten kto inny ruszy to co wprowadził pis - socjal czyli 500+ itp, to mogą nastawiać się że to ich jedyna i na razie ostatnia kadencja. Pis będzie tak mielił ludziom beret że oni dawali a Ci tylko zabierają itp. Ogarnięci ludzie to zrozumieją, ale takich w polskim społeczeństwie jest nie za wiele. Jest to strasznie przykre, ale
@portas91: Z PiSu będziemy leczyć się co co najmniej kolejne pokolenie, jeżeli nie dłużej... Im szybciej nadejdzie dno dna tym lepiej, dlatego życzę PiSowi trzeciej kadencji, to wybór tragiczny, ale tak właśnie wygląda sytuacja. Masz ogółem rację, że nawet jakby opozycja wygrała i ew. zaczęła naprawiać państwo to ma przeciwko sobie fanatyczną machinę PiSu na każdym szczeblu, która skutecznie jej to uniemożliwi. Konieczność napraw finansów publicznych to konieczność cięć. A jak
@banas921 no tutaj też jest nadzieja, bo owszem - wybiera większość, ale jest to większość głosujących. Może uda się jakoś zamknąć mordy konfiarzom i innym symetrystom i wysłać do wyborów tych co nie mają nadziei na zmiany. Może sytuacja będzie na tyle #!$%@?, że ci ludzie już sami się wybiorą na wybory? Kto wie.
To 500+ to mi się wydaje, że nie jest 9becnie taki duży problem dla budżetu, szczególnie teraz przy
@fantazm tylko nie wiesz gdzie jest to dno, gdzie jest ten punkt przegięcia w myśleniu ludzi. Żebyśmy nie skończyli jak Wenezuela z maduro. Wbrew pozorom Unia może nas dość długo trzymać na takiej kroplówce, która nawet nie musi być stricte finansowa, ale samym faktem, że jednak dają pracę i jakiś tam rynek zbytu.
Przy ostatnim kryzysie my jednak dostaliśmy w dupę mniej od zachodu przez co oni, że y odrobić straty musieli
@StdPtr tylko, że to największy problem. Najwięcej zaciskania pasa wymaga sektor populizmu. A tego nie ruszy nikt kto chce zachować władzę. Dlatego mówię, że no takie 500+ trzeba zmodyfikować w taki a nie inny sposób itd, żeby sporo ludzi dostało więcej, sporo ludzi straciło i żeby podzielić społeczeństwo, a jednocześnie zdobyć więcej głosów itd. coś jak PiS, ale przy jednoczesnym dobru dla kraju
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@portas91: oho, widzę fan wysokich podatków xD
Przyjdą platfusy, to powiedzą że na nic nie ma, jak pieprzyli cały czas od 2007, to trzeba podnieść podatki xD
Socjalu nie ruszą bo ich biedota #!$%@?, a przy podatkach zawsze można wepchnąć takim głupolom jak ty, że hurr durr "popczedni rzomnd i ogunie bieda", więc znów klasa średnia dostanie podatkami w ryj, a socjalu dla biedoty nie skasują, ergo gówno się zmieni.
@tellet skąd pomysł, że jestem fanem wysokich podatków? Właśnie pokazałem, żeby 500+ zamienić na ulgę podatkową i ciąć inne wydatki mniej medialne, żeby podatków nie podnosić.
Mam nadzieję, że chociaż sprawdzian ze szlaczków zdałeś, bo ten z czytania średnio.
@tellet inna sprawa, że faktycznie nie ma hajsu na rozdawanie i PO miało rację. PiS wciągnął w budżet hajs z NBP co jest niezgodne z konstytucją i wyprowadza inne koszty z budzetu do Orlenu i innych PGNiG czy kopalni, bo inaczej by #!$%@?ło 200% zadłużenia
@Leszcz_Bagienny akurat chyba co wybory zmieniam partie i wstyd się przyznać - w przedostatnich wyborach (we wcześniejszych chyba też) głosowałem nawet na korwinów. W ostatnich parlamentarnych nie głosowałem, bo byłem w delegacji, a do konsulatu w Szanghaju miałem 400km.
Poza tym 31 lat to ja żyję, więc nie do końca.
Jeśli chodzi o np prezydenckie to w pierwszej turze był żółtek, a w drugiej nie-pis.
Towarzyszu, na kogo głosujecie?
@portas91: Oczywiście, że na Konfederacje. Jedyna PRO Polska partia. Polecam prześledzić ostatnie pseudo "rosyjskie" akcje i o co w nich chodzi, a nie czytać same tytuły znalezisk. Tak poza tym Korwin odszedł ze stanowiska więc liczę na rośnięcie w siłę wolności. Jak masz jakieś wątpliwości to popatrz na głosowania w trakcie pandemii w sprawie szczepionek, zadłużania budżetu, zwiększenia wypłaty posłów.
@Leszcz_Bagienny ale ja serio mam w #!$%@? to, że są ruskimi agentami.
Uważam, że antyunijnosc to zło, uważam, że katotaliban to zło, uważam, że wszystko co 9byczajowe od nich to zło, jedyne co mnie do nich przyciągało zawsze to marzenia o fajnej gospodarce i wolnosci, ale potem okazało się, że wolność to mrzonka, a dodatkowo to policzyłem to ich gospodarcze #!$%@?, a potem okazało się, że oni nie. Dodam, że mam w
@portas91 miałem podobne rozkminy. Nie mniej wybierając PO można mieć nadzieję że się coś zmieni i zaczną zaciskać pasa. Wybierając PiS można pakować walizki ( ͡° ͜ʖ ͡°)