Wpis z mikrobloga

@Auricom zrobiłem ok. 4k km na Indianie x-cross za 1200 zł. Nic się nie dzieje, a jak coś się zadzieje, to nie szkoda bo podzespoły są z dolnej półki cenowej. Jest wiecznie brudny, nie mam czasu o niego dbać i mi go zwyczajnie nie szkoda. Dobrze się jeździ po mieście, a i z sakwami na wycieczkę amatorską jak znalazł.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Auricom: piasta na kasetę ma szerzej rozstawione łożyska. Piasta na wolnobieg ma łożysko bardziej w środku więc często gną się albo wręcz pękają ośki i nie trzeba wcale być kabanem 100kg żeby skrzywić taką oś.

Jeżeli rower ma z tyłu 7 zębatek to na 90% będzie on miał piastę pod wolnobieg. Dlatego polecam zakup roweru z napędem już 8 rzędowym bo wtedy w tylnym kole będzie piasta na kasetę.
@Auricom: Skopiuję swoją odpowiedź z tagu sprzed 2 godzin- zasadniczo mogę polecić tego Riverside 500 co mirek wyżej podesłał- swojego użytkuję od września, zrobiłem jakieś 400km i jestem zadowolony- sprawdza się w różnych warunkach (asfalt, ścieżki, szutry, pola, lasy- oczywiście o ile nie trafimy na spore gałęzie), jest wygodny, napęd 1x dla mnie zaleta, bo upraszcza to posługiwanie się rowerem, choć na dłuższych/większych podjazdach brakuje trochę jeszcze jednego lżejszego przełożenia. Amorek,
@Auricom: czy nie brałeś na poważnie kupno używki? jak dobrze byś poszukał to mógłbyś w cenie 1500-1600 trafić na rower z amorem suntour'a, napędem klasy shimano altus i hamulcami hydraulicznymi które znacznie lepszą mają kulturę pracy i modulację
@Auricom:

Czy to dobry moment ba zakup roweru

Trochę ci to już zasygnalizowali koledzy powyżej, ale odpowiadając na pytanie - gorszego momentu nie było od lat. Ceny rowerów od 2019 poszły w górę 50-100% i te 1500zł to cena w większości przypadków za produkt roweropodobny, w którym licz się, że oszczędzano prawie na wszystkich częściach. Tak wiem, że brzmię jak janusz z forum phbb by pszemo roweroweświry.pl (w sensie dołóż x
@ZlodziejBilonownic: tak, i co dostaniesz w tej cenie? gówno-amor gówno marki, gówniane hamulce, gówniane przerzutki, opony najtańsze gumofilce. a używkę w tej cenie można dostać rowery używane które jako nowe chodzą po 2500-3000zł a oferują znacznie lepsze komponenty, mam na myśli rowery crossowe i podstawowe mtb
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lktr1: @ZlodziejBilonownic: @thedestroyerofeels:
4 lata temu, za 150 zł, w jakimś wiejskim komisie rowerowym po drodze do Olsztyna kupiłem czerwonego Tokaido i byłem zadowolony przez 2 sezony, do czasu aż mi zaczęły przerzutki przeskakiwać. A tu mówicie że za 1500 to nie warto nawet siadać na takim ;) Wychodzi na to że warto zainteresować się tym Riverside 500 albo brać ziomeczka pasjonata i olx przeglądać. Dzięki za porady i
@Auricom: słuchaj, my tu mówimy o nowych rowerach, pisząc, że 1500 to trochę za mały budżet. Można znaleźć zadbaną 20letnią nawet używkę za 400zł do lekkiego serwisu i na niej jeździć drugie 20 lat, dopóki rama wytrzyma. Ale to trzeba wiedzieć co się kupuje. Co do nowych rowerów w zakresie cenowym 1500zł to po prostu części będą bardziej zawodne i kijowej jakości - będziesz z tym jeździł co chwila do serwisu