Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chciałbym kupić naprawdę porządny multitool, na początku spodobał mi się #leatherman OHT, ale potem zobaczyłem że jest też Wave Plus który też się wydaje fajny. Warto dopłacić do Wave'a?

Jest też Surge który jest jeszcze droższy. W czym on jest Wave'a? A może jest coś lepszego w przedziale ~500zł?

Nie mam jakiegoś konkretnego zastosowania, bardziej pod #edc i jako fajny gadżet ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#multitool
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JohnnyAK11: oht trochę specyficzny, kilka narzędzi typowo pod broń i ratownictwo. Zobacz najpierw gdzieś na YouTube (w różnych miejscach, nie słuchaj co mówią tylko patrz po filmach) jakie to są rozmiary. Edc z surge to powodzenia, to wielkie bydlę. Niektórym nawet wave za duży ale już popularny na edc jest.

Tu raczej nie ma lepszych i gorszych. Bardziej wybór czy chcesz dużo rzeczy mieć otwieranych bez rozkładania kombinerek, czy musi być
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sm_m: ok, to będę się kierował w stronę wavea
@annotate: w oht spodobała mi się sprężynawl w kombinerkach i ich mechanizm otwierania, ale poza tym widzę że chyba jest ogólnie gorszy, zwłaszcza że ma te krótkie noże. Faktycznie Surge jest ogromny, w takim fazie wezmę pewnie wave
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JohnnyAK11: olej oht, idź w wave+ - na upartego też go jedną ręką otworzysz, a jest to jednak klasyka.

Surge ma parę fajnych patentów. Ale trochę za duża krowa. Ba już wave z zestawem bitów i przedluzka potrafi ciążyć w kieszeni/na pasku.

Najlepiej jeżeli masz gdzieś w okolicy salon militaria.pl to idź zmacać.
Militaria.pl nie jako przyokazji jest też oficjalnym dystrybutorem Leatherman na Polskę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A ma ktoś wavea i może powiedzieć jak wchodzi do kabury która jest w zestawie? Dużym atutem byłoby to jakby można było tam wcisnąć jeszcze latarkę - myślałem nad astroluxem mf01mini lub wizardem pro v3
@JohnnyAK11: mam surge, faktycznei duża zabawka ale jak zdarza ci się korzystać z rękawic to zdecydowanie mogę polecić bo latwo się otwiera noże w rękawicach, dosyć twarde to to tylko duże, jak masz drobne dłonie to może być za duży. Zaletą za to są wymienne ucinaczki + możliwosć zamontowania w miejscu piły ostrzy od bosha do cięcia metalu czy jakis inny pilnik