Wpis z mikrobloga

Mam pytanko do absolwentów elitarnego kierunku jakim jest legendarne prawo( ͡° ͜ʖ ͡°). Orientuje się ktoś do jakich kancelarii adwokackich uderzać na praktyki w Krakowie w szczególności specjalizujących się w prawie karnym i cywilnym , żeby się czegoś sensownego nauczyć. Kolejna sprawa to czy warto szukać praktyk w kancelariach komorniczych lub notarialnych czy niczego się tam nie nauczę? Bo myślę o aplikacji adwokackiej albo komorniczej może notarialnej, a korpo to nie moja bajka.
Fajnie jakby była szansa na stałą współpracę po praktykach. Głównie chodzi o zdobycie doświadczenia, pieniędzy pewnie na początku nie będzie albo i nigdy( ͡° ͜ʖ ͡°).
#prawo #studia #krakow
  • 7
Bo myślę o aplikacji adwokackiej albo komorniczej może notarialnej


@OrzechowyDzem: możesz iść popracować chwilę zobaczyć co ci bardziej leży, natomiast komornicy to chyba słaby wybór aktualnie, konkurencja duża, ściągalność mała, a jeszcze masz pana ziobrę nad sobą, który będzie bronił biednych dłużników. Notarialna IMHO też ciężko bez znajomości bo znowu duża konkurencja, a żeby coś samemu rozkręcić od zera, bez notariusza w rodzinie to naprawdę nie jest łatwo. Najlepiej sobie właśnie
@centerario: Zawsze polecam, jak ktoś jest jeszcze na studiach, żeby świadomie podejmował wybór ścieżki zawodowej. Co to oznacza? Trzeba iść i popracować chociaż ten głupi miesiąc u komornika, notariusza, w kancy, w sądzie i będzie się miało zdecydowanie lepszy pogląd na sprawę.

@Adams_GA: Jeszcze nie słyszałem, żeby komornicy powiedzieli, że mają dobrze. Narzekają odkąd pamiętam. Teraz ta ostatnia nowelizacja miała wręcz zaorać ten zawód i co się okazuje? Mam znajomych
@wutermelon: właśnie zastanawia mnie to dlaczego komornicy mają tak źle skoro mają najmniejszą konkurencję na rynku wśród wszystkich aplikacji. W tym roku 98 dostało się na aplikację, ale wszędzie mówią o Panie ja to tylko dokładam, wszystkie uprawnienie poobcinane, bida z nędzą ( ͡° ͜ʖ ͡°), a z tego co widać to zarabiają lepiej niż większość radców i adwokatów.
@Adams_GA: Ziobro chce żeby kancelarii komorniczych było tyle ile adwokackich i radcowskich? Wolny rynek i jak najmniejsze zarobki? Bo w aplikacji komorniczej fajne jest to, że przez 8 lat masz w sumie pewną pracę bo mają obowiązek cię zatrudniać tylko co potem. Ja jestem z Nowego Sącza i jak patrzę ilu mamy komorników na taką liczbę mieszkańców to jestem w szoku.
@centerario: Pewnie taka mentalność, że kiedyś to było 2 komorników w mieście, a teraz jest 8. To nie jest taki miód z tym zatrudnieniem jak piszesz. Raz, że praktycznie jesteś nikim na aplikacji, bo obecnie nie masz żadnych uprawnień. Nie możesz być już wiecznym asesorem, więc albo otwierasz się albo wypad. Obowiązek zatrudnienia jest, ale to nie oznacza, że za godziwe pieniądze, a trafić można różnie ( ͡° ͜ʖ