Wpis z mikrobloga

Hej,
budowa (a raczej wykończenie) jeszcze trwa, ale już myślę nad tarasem. Nie jestem pewny czy mój pomysł ma sens, czy może da się coś zrobić lepiej.
Od poziomu gruntu do okna mam około 60-65 cm. Obejrzałem Mario Budowlańca gdzie robił taras. Używał wkopanych rur kanalizacyjnych wypełnionych betonem jako filary swojego tarasu. Jak podliczyłem koszty takiego rozwiązania to wyszło jednak sporawo (spory koszt to rury lub papierowe tuleje).

Pomyślałem więc, by wykopać otwory o wymiarach bloczka betonowego (lub ciut większy) na głębokość około 80 cm, zalać betonem tak jak Mario, a do góry wyjść już samymi bloczkami. Czy to ma sens; będzie sie dobrze trzymało?

Czy warto wrzucić tam jakiejś stali?

Dzięki za pomoc!

#budujzwykopem #budownictwo #budowadomu
  • 10
@Fudgehog: ma sens, stal przyda się - najlepiej jakaś siateczka, w innym przypadku może pęknąć, przed zalaniem tych form w ziemi dobrze zwilżyć wodą, albo wyłożyć folią - aby woda zawarta w betonie nie odsączyła się od spodu (zależy od warunków pogodowych, jak jest to glina i jest ekstremalnie ciepłe lato to możesz na samą ziemię wylać ten beton, raczej się nie przemiesza
rury takie docinki można dostać jak są jakieś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fudgehog: jak najbardziej możesz tak zrobić. Ja używałem rur pcv 250 i tak mam już 5lat i nic się nie dzieje. Na wierzchu beton pomalowałem najtańsza farba olejna żeby nie erodowal. Na to dałem konstrukcje z profila 30x30 . Taka kratownica uspawana przeze mnie.na to legary 50x70 że świerka i deska świerkowa 30mm. Olejuje olejem lnianym raz do roku w lecie.
A myślałeś żeby zaszalowac z desek formy i zalać betonem?
@kaluka106: @Bad_Wolf: @Evert: Dzieki Panowie!
Robót akurat nie ma więc niestety nie skorzystam :( Ale dziękuję za radę! Może skoczę na PSZOKu sprawdzić czy sie nie walają.
Poziomowanie? Po to pan Bóg dał nam oczy, żeby robić na oko ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk
Akurat o szalunkach na tę wysokość nie myślałem; jakoś te bloczki betonowe wydawały mi sie najławtwiejszym rozwiązaniem.
Wróć, nie z górą bloczka, tylko poziomem gruntu. Ew. dorób ten kawałek szalunku ponad ziemię jeśli za dużo bloczka wystaje i beton go nie bardzo łapie