Wpis z mikrobloga

Kompletnie nie umiem w to grać. Podchodziłem chyba z 10 razy Francją i dupa. Nic nie idzie tak, jak bym chciał. Dosłownie nic. Mam wrażenie, że mógłbym klikać losowe przyciski i osiągnąłbym tyle samo.
Ulepszanie broni? Rozbudowane wielkim wysiłkiem lotnictwo? Silny przemysł? Nowoczesna marynarka? Planowanie ataku? Obrony? Sojusze? To wszystko na nic.

Pokonanie Etiopii w samouczku było moim największym osiągnięciem. A i to z wybojami.

Dziwne, bo np. w Stellaris grało mi się całkiem fajnie i nie miałem problemów z ogarnięciem jak grać, za wyjątkiem niektórych ekstremalnych sytuacji.
#hoi4 #paradoxinteractive #paradox
  • 11
@DlaCiebiePanFotel: chyba ze wszystkim. Dlatego kiedyś pytałem, czy są jakieś zaawansowane poradniki do tego. Ktoś kiedyś podrzucił kanał YT, gdzie gość analizuje różne rzeczy, ale ja w dalszym ciągu nie widzę przełożenia tego na efekty rozgrywki. Czy są jakieś ogólne wskazówki, których trzeba się trzymać, czy dla każdego kraju trzeba metodą prób i błędów odnaleźć "jedyną właściwą" strategię?

@Dziadekmietek: ćwiczenia nic nie dadzą jeśli się nie wie, co trzeba robić.
@MostlyRenegade: Tak jak już radziłem w jednym z poprzednich komentarzy: niehistoryczne opcje zawsze graj for fun, zawsze włączaj ustawienia historyczne drzew focusowych. Francja jest tak ustawiona, żaby być żałośnie słaba (co jest bliskie prawdzie z lat 30'stych XX wieku). Zbuduj fortyfikacje na granicy belgijskiej i włoskiej i nie licz na cud. Produkuj artylerię i idź w doktrynach lądowych pod superior firepower. Najwcześniej możesz zareagować kiedy Niemcy zechcą Sudetenlandu, no chyba że
@Kalifornix: wojna domowa akurat była łatwa do ogarnięcia, ale to i tak nie przeszkodziło Niemcom wejść przez linię Maginota jak do siebie.

Produkuj artylerię i idź w doktrynach lądowych pod superior firepower.

Jeśli to jest uniwersalna strategia, to słabo...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MostlyRenegade: jeśli szturmowałeś piechotą linię maginota od drugiej strony to się nie dziwię ze cie przepchnęli. Niemcy też tam mają umocnienia a ty tracisz bonus do obrony za okopanie. W pierwszym rzędzie naucz się grać defensywnie, może jest to trochę nudne i mało błyskotliwe ale przynajmniej masz czas zaznajomić się z mechanikami gry i poeksperymentować z templatkami. Zawsze staraj się w pierwszym rzędzie badać ulepszanie produkcji i wyposażenie piechoty i jak
Dlatego kiedyś pytałem, czy są jakieś zaawansowane poradniki do tego. Ktoś kiedyś podrzucił kanał YT, gdzie gość analizuje różne rzeczy, ale ja w dalszym ciągu nie widzę przełożenia tego na efekty rozgrywki.


@MostlyRenegade: na HóIowym youtube nie ma zadnych merytorycznych tresci. Wszystko to 10minutowy zlepek symulatora frontu i płacz o hói'owo zaprojektowany system obrad pokojowych. Serio nigdy nie spotkalem sie z takim glupim community, ktore napędza tego rodzaju glupie tresci