Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady kogoś kto orientuje się w branży PC polisingowych. Potrzebuję czegoś w miarę taniego, do codziennego użytku + programy typu CAD. Z racji organicznego miejsca, zależy mi na możliwie najmniejszych gabarytach + mozliwość podłączenia dwóch monitorów.

Jaka orientacyjnie cena wyjdzie? może ktoś poleci jakieś konkretne linki?

#komputery #pcmasterrace #hardware
  • 5
@LM2525 Jeśli CAD tylko do rysowania i nie wymagasz dedykowanej grafiki (Quadro/FireGL) to bierz coś pokroju HP Elitedesk 800 G4 desktop mini z jak najwyżej taktowanym CPU. Monitory 2 spokojnie po Display Port. Jak dobrze poszukasz to za 1500 na FV znajdziesz taki z i5-8500 i 16GB RAM. Jak PC może być większy i chcesz dedykowane GPU to np. ten model tylko w wersji SFF. Są też oczywiście odpowiedniki od Lenovo czy
@2YT4U: dzięki za informacje, na pewno się przydadzą. Polecasz któryś ze sklepów konkretnie/allegro czy to bez znaczenia i zależy gdzie się znajdzie konkretny model?
Pacjent: HP Probook 430 G3 nie uruchamia się. Początkowo były 3 sygnały długie i 2 krótkie, więc przepiąłem RAM do drugiego gniazda. Teraz 2 sygnały długie i 2 krótkie, czyli teoretycznie problem z BIOSem. Zrobiłem recovery flash disk na pendrive, ale mimo kombinacji Win + B + Power nic się nie dzieje - nie odpala się ekran odzyskiwania BIOSu. Co to może być?

PS. Znalazłem na YT hindusa, który robi coś takiego: