Wpis z mikrobloga

mam ponownie wenę

zmieniłem sposób sterowania autem. wcześniej odbywało się to poprzez pad od Xboxa podłaczonego po BT do RPi. teraz jest to robione za pomocą sieci lokalne,. Mogę albo używać do tego SteamDecka, który wysyła swój input poprzez wiadomości, lub też przez dowolny komputer z podpiętym padem od Xbox.

naprawiłem rysowanie wykresu. wcześniej miałem problem że apka się wywalała, było to spowodowane wywoływaniem funkcji zmiany elementów okna spoza wątku głównego

dodałem po obu stronach auto/kontroler monitorowanie siebie wzajemnie czy aplikacje są wyłączone. jeśli auto wykryje że aplikacja sterująca nie działa, to auto się wyłącza. monitorowanie polega na wysyłaniu tzw. heartbeat na obu urządzeniach i monitorowaniu czy przychodzi od drugiego. jeśli danej wiadomości nie ma przez określony czas to uznaje że aplikacja jest wyłączona. Działa to dokładnie jak w protokole MAVlink

następnym krokiem będzie monitorowanie i wysyłanie informacji o napięcie oraz wysyłanie obrazu z kamery

#malinoweauto

#programowanie #python #steamdeck #chwalesie #tworczoscwlasna
mapache - mam ponownie wenę

zmieniłem sposób sterowania autem. wcześniej odbywało ...
  • 26
@mapache: Myślisz, że dałoby się dorobić podobne sterowanie do autek shella z bluetoothem? Normalnie jest do tego appka, pytanie na ile da się przechwycić protokół.


@planarize: A da się te autka gdzieś kupić? Jakiś aliexpress?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mapache: czemu nie zrobisz tego jak buk przykazał, czyli używając komponentów dedykowanych do RC, chociażby radio + odbiorniki? No chyba, że to ma być tak dla jaj.
@tikoczento: zależy z jakim dronem i do jakich celów. zawodowo jestem w projekcie związanym z dronami i aktualnie nim sterują z poziomu laptopa. więc steamdecka też równie dobrze mogliby używać gdyby przepiąć dodatkowy HW jak odbiorniki i inne