Wpis z mikrobloga

mam ponownie wenę

zmieniłem sposób sterowania autem. wcześniej odbywało się to poprzez pad od Xboxa podłaczonego po BT do RPi. teraz jest to robione za pomocą sieci lokalne,. Mogę albo używać do tego SteamDecka, który wysyła swój input poprzez wiadomości, lub też przez dowolny komputer z podpiętym padem od Xbox.

naprawiłem rysowanie wykresu. wcześniej miałem problem że apka się wywalała, było to spowodowane wywoływaniem funkcji zmiany elementów okna spoza wątku głównego

dodałem po obu stronach auto/kontroler monitorowanie siebie wzajemnie czy aplikacje są wyłączone. jeśli auto wykryje że aplikacja sterująca nie działa, to auto się wyłącza. monitorowanie polega na wysyłaniu tzw. heartbeat na obu urządzeniach i monitorowaniu czy przychodzi od drugiego. jeśli danej wiadomości nie ma przez określony czas to uznaje że aplikacja jest wyłączona. Działa to dokładnie jak w protokole MAVlink

następnym krokiem będzie monitorowanie i wysyłanie informacji o napięcie oraz wysyłanie obrazu z kamery

#malinoweauto

#programowanie #python #steamdeck #chwalesie #tworczoscwlasna
mapache - mam ponownie wenę

zmieniłem sposób sterowania autem. wcześniej odbywało ...
  • 26
  • Odpowiedz
naprawiłem rysowanie wykresu. wcześniej miałem problem że apka się wywalała, było to spowodowane wywoływaniem funkcji zmiany elementów okna spoza wątku głównego


@mapache: jak to wykryłeś?
  • Odpowiedz
  • 2
@sortris: szukałem na necie w jakich sytuacjach się ludziom wywala i jak to rozwiązują. dodatkowo w pracy pracy zacząłem pisać w Androidzie gdzie jest podobna sytuacja, że nie można zmieniać czegoś z gui spoza głównego wątku
  • Odpowiedz