Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi proszę, czy procesor ma aż takie duże znaczenie? Bo zastanawiam się nad czymś takim: kupić Ryzen 7 5800X (za ok. 1200 zł) czy Ryzen 5 5600X (za ok. 720 zł). Grafika to byłaby Nvidia RTX 3060 Ti. Oszczędność wyniosłaby prawie 500 zł. Mam monitor FullHD, 1920x1200 px, odświeżanie 75Hz i go nie wymienię raczej w ciągu najbliższych kilku lat na lepszy. Chyba przy takim monitorze nie opłaca się(?) brać drogiego procka? Chciałabym czasem pograć w nawet najnowsze gry, ale jestem raczej casualowym graczem, bez spiny na FPSy itd. Ale lubię ładną, wyrazistą grafikę. Co sądzicie?
#pcmasterrace #komputery #amd #nvidia
  • 45
  • Odpowiedz
@Variv: estetyka to kwestia gustu, dla mnie wygląda z bazaru ten plastikowy, świecący się front zamiast ładnej siateczki z wentylatorami.

płacenie tyle za coś co ma osiągi obudowy za 200zł to mi średnio pasuje osobiście. równie dobrze może zostać przy tym armisie jak ma być głośno i gorąco ¯\_(ツ)_/¯

nie wydaje mi się, ze trzeba mieć potworka aby chłodzenie było ważne, armis ar6 np jest za gorący dla r3600+rtx 2060 w
  • Odpowiedz
@10129: @KatpissNeverclean: Ja osobiście mam SilentiumPC Regnum RG6V, jest elegancko i chłodno a jego odpowiednik to chyba właśnie Signum 300 Air, wyglądają podobnie.
No i od razu polecam kupić chłodzenie do procesora, ja w 5600X mam Fortis 5 i wszystko gra.
Ogólnie jak zbytnio się nie znasz/nie chcesz bawić to może obczaj sobie zestawy na jakimś hardpc, mają całkiem przystępne opcję.
  • Odpowiedz
@GhostTrick: trochę spóźniłeś się ze swoją wypowiedzią Top Pomeranian ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo już dziś dostałam zamówione elementy i oddałam je do złożenia w całość. Sama trochę bym się bała montować komputer, nigdy tego nie robiłam. Anyways, od końca: mam interfejs audio, bez obaw. Ale czasem chce się też po prostu posłuchać muzyki (nawet tej kulawej, robionej przez siebie) tak "po prostu" bez wpinania kolejnego urządzenia.
  • Odpowiedz