Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi proszę, czy procesor ma aż takie duże znaczenie? Bo zastanawiam się nad czymś takim: kupić Ryzen 7 5800X (za ok. 1200 zł) czy Ryzen 5 5600X (za ok. 720 zł). Grafika to byłaby Nvidia RTX 3060 Ti. Oszczędność wyniosłaby prawie 500 zł. Mam monitor FullHD, 1920x1200 px, odświeżanie 75Hz i go nie wymienię raczej w ciągu najbliższych kilku lat na lepszy. Chyba przy takim monitorze nie opłaca się(?) brać drogiego procka? Chciałabym czasem pograć w nawet najnowsze gry, ale jestem raczej casualowym graczem, bez spiny na FPSy itd. Ale lubię ładną, wyrazistą grafikę. Co sądzicie?
#pcmasterrace #komputery #amd #nvidia
  • 45
wychodzi 4683 zł. Muszę dopisać do tego 249 zł za Windowsa no i nie wiem ile, pewnie jakieś 200 zł za poskładanie tego.


@KatpissNeverclean: Za mało ramu. Szanujmy się, 32gb to nowe 16gb. Do tego ja bym zmienił ten zasilacz na jakiś markowy, nawet jak miałbym mniejszy W. Markowe 650 W wystarczy. Ja na markowym 750W to ciągnę 13900k i 3080Ti.
ooo, co byłoby przyzwoite w podobnej cenie?


@KatpissNeverclean: z tanich to coś z przewiewnym frontem, może być i spc (w sumie to już endorfy nie spc ), tylko z siatką na froncie a nie zabudowanym/szkłem gdzie nie jest powietrze przepuszczane.

jeżeli chcesz coś bardziej 'premium' marki to będzie kosztować 400+.

obudowy podrożały widzę, nawet spc które były po 200 są po 300+
@10129: Ale tez nie przesadzajmy, że ona do takiego zestawu potrzebuje super przewiewnej obudowy. Może sobie wentylatorków dołożyć. IMHO estetyka też jest ważna jeśli komp ma stać w widocznym miejscu. Chyba, ze stoi gdzieś pod biurkiem czy za szafką i go mało widac to ok.