Wpis z mikrobloga

Pokrótce opiszę moją historię w Holandii.
Wyjeżdzając tu miesiąc temu przez gównoagencje #flexcraft, która ma biura w Polsce i inwigiluje niewolników do pracy, to serio nie spodziewałem sie, że to wszystko tak się potoczy. Wytrzymałem w tej agencji 4 dni, w tym a'la planningu miałem zaplanowane 2 dni pracy w tygodniu, aby tylko zarobić na opłacenie meliny (o lokatorach raczej nie muszę się rozpisywać, bo raczej każdy się domyśla xd). Ok, w pierwszy dzień pojechałem do pracy w której miałem rozładować kontenery - rozładowałem połowę i zrezygnowałem z tej pracy. Zobaczyłem co się odjaniepawla , gdy musiałem czekać na kierowcę do godziny 17stej, który mnie zawiezie na melinę i w ciągu tych 7h spędzonych na murku pod firmą, znalazłem pracę, którą wykonywałem w Polsce, ale za 3x większe pieniądze w Holandii. Wysłałem swoje cv i w ciągu 2h dostałem odzew z firmy, że poszukują własnie operatora cnc na gwałt (xd)... Obecnie pracuję na kontrakcie, mam 40h tygodniowo, stawka 15.85e brutto/h, dodatki zmianowe Nie ma żadnych #!$%@? planingów itd. Mieszkam sam z dziewczyną w wynajętym mieszkaniu w Velperpoort...
Kurde, ludzie, zmieńcie swoje życie i #!$%@? te obozy pracy. Jeśli ktoś szuka pracy w firmie w której ja pracuję dam namiar na pv. Pozdrawiam i się nie poddawajcie!.
#holandia
  • 41
  • Odpowiedz
@s---k: Poszedłem, bo trochę życie mi sie w Polsce #!$%@?ło i chciałem jak najszybciej wyjechać. Po prostu - w firmie, w której pracowałem w Pl, były zwolnienia i zostałem na lodzie. Nie chciałem wydawać oszczędności, więc dlatego zdecydowałem sie na taki krok. Ale z perspektywy czasu - nie żałuje. Może gdybym dalej zapierdzielał jak niewolnik w gównoagencji, moje myślenie by było zgoła inne.
  • Odpowiedz
@s---k: akurat w tej firmie, w której ja pracuje są też operatorami Holendrzy i rodowici, i tacy o brązowym kolorze skóry xD. Właściwie jestem jedynym Polakiem.
Kurde, potrzebowałem pracy na szybko, a tylko Flexcraft oferował wyjazd 3 dni po.
  • Odpowiedz
@wojciech_s: to dopiero 4 tydzień, kiedy tu pracuję. Niestety, ale jestem polaczkiem, więc na takie upokorzenia muszę być przygotowany ( ͡° ͜ʖ ͡°). Holendrzy mają na kontrakcie 19.85€, więc mam nadzieję, że za rok też tyle będę miał.
  • Odpowiedz
@macjaos: sorki 950e/mc.
Na agencyjnych tragedia. Jakbym dalej robił przez agencje to nie wiem czy bym wytrzymał z tym towarzystwem na dłuzsza metę. Mało jest normalnych osób, większość to jakaś patologia po wyrokach.
  • Odpowiedz
@Tooca_rev: nocek nie ma. Jeden tydzien na rano 5-13:45, drugi tydzien 13:45-23:10. Stawka 114,50% i atv vergoeding
Branza stalowa w moim przypadku.
Sobota - 150% od 6 do 11 (dla chętnych do 15stej), niedziela 300% od 7 do 11
  • Odpowiedz
@mattygbe: aaaa to juz czaje skad te ladne wyplaty wczesniej, #!$%@? wekendy pewnie
Bo tak wstawiales po 600 euro z hakiem, sam mam 15.56 na konrakcie ale nienwychodzi mi az tyle za 40h
  • Odpowiedz
@Tooca_rev: no, z sobotą i niedziela tyle wychodzi netto. Jak pracuje sobote i niedziele to własnie wychodzi tyle na rękę. W tym tygodniu nie pracowałem w sobotę i ndz, więc pewnie z 500 będzie na czysto. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz