Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od kilku miesięcy uczę się #programowanie, jako pierwszy język wybrałem #python chociaż jestem po studiach technicznych(nie infromatyka, wydział elektryczny) i miałem trochę styczności z programowaniem. Przyswoiłem podstawy pythona, przypomniałem sobie SQL z czasów studiów, trochę linuxa, dockera, awsa, gita i basha. Napisałem z pomocą internetu jakieś tam proste webowe apki w flasku i django, do tego na razie 2 proste samodzielnie ale pracuję nad kolejną i tutaj pytania:

1. Widzę, że ofert na juniora w pythonie jak na lekarstwo, czy jest sens dalej pchać się w ten język czy spróbować czegoś innego? Myślałem nad C# bo wydaje się bardzo wszechstronny jeśli chodzi o oferty pracy(w pythonie widzę głównie ML, DataScience itp.) a to raczej nie są kierunki w których chce się rozwijać(przynajmniej na razie bo w przyszłości kto wie, zaciekawił mnie pytorch i chciałbym się go kiedyś pouczyć ale na razie nie chcę się rozpraszać).

2. Pisząc apki webowe czuję, że moją najsłabszą stroną jest frontend. W szkole średniej było trochę HTMLa, robiąc tutoriale trochę się z tego i CSSa podszkoliłem, mam jeszcze jeden kurs z CSSa konkretnie to, który chce zrobić ale ogólnie moje apki nie wyglądają zbyt dobrze(tzn. te pisane samodzielnie) i źle się z tym czuje, bez bootstrapa by było pewnie jeszcze gorzej. Jeszcze o ile htmla i cssa niedługo pewnie lepiej ogarnę o tyle problem mam z JavaScriptem, bo ciężko mi znaleźć jakiś przystępny kurs dla kogoś, kto planuje iść raczej w backend. Chciałbym po prostu ogarniać na tyle żeby mieć w apkach jakieś proste featury, może ktoś coś poleci? Czy jednak nie warto w ogóle tego ruszać i będzie to dla mnie stratą czasu na tym etapie, jeśli nie chcę iść w frontend?

3. Czego jeszcze powinienem się pouczyć przed rozpoczęciem szukania pracy w branży(na razie mój główny plan na przyszłość to po prostu napisanie jeszcze ze 2 mniejszych apek a potem zabranie się za coś większego, co będę rozwijał)? Generalnie wydaje mi się, że patrząc na wymogi w ofertach i tego co się pisze na wykopie większość umiejętności albo już mam albo nad nimi pracuje ale może jest jeszcze coś co przegapiłem a może mi pomóc w zdobyciu pierwszej pracy w branży?

#naukaprogramowania

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #636f6d5af457b9087ffb81ca
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: Moim zdaniem najlepiej zbadać rynek IT w US/UK i uczyć się stacku technologicznego wymaganego przez nich. Będzie ciężej zdobyć pierwszą pracę w Polsce, ale daje to doświadczenie lepiej ocenianie za granicą. Jeżeli nie chcesz myśleć przyszłościowo i zarabiać 60k za granicą, a wolisz łatwiejszy start to naucz się Javy i zarabiaj te 15k
Moim zdaniem najlepiej zbadać rynek IT w US/UK i uczyć się stacku technologicznego wymaganego przez nich. Będzie ciężej zdobyć pierwszą pracę w Polsce


@wygazowane_piwo: Za granica jest dokladnie tak samo jak w Polsce, masz pewnie nawet wiecej osob przebranżawiających sie.
Widzę, że ofert na juniora w pythonie jak na lekarstwo, czy jest sens dalej pchać się w ten język czy spróbować czegoś innego?


@AnonimoweMirkoWyznania: Brak ofert =/= brak zapotrzebowania. Masa firm nie wrzuca nigdzie ofert dla juniorów ze względu na potencjalną masę aplikujących ludzi bez niemal żadnych umiejętności. Takie STX Next nie mając nigdzie ofert dla juniorów, ani na zewnętrznych stronach, ani na własnej stronie - w miesiąc w newsletterze przedstawiało
OP: @wygazowane_piwo: @rorzek: właśnie jednym z powodów tego, że zacząłem od pythona i myślałem o javie było to, że podobno rynek juniorów javy jest najbardziej zapełniony i obok frontendu jest tam największa konkurencja. Drugi powód jest taki, że jak zaczynałem to nie myślałem od razu o pracy jako programista, po prostu chciałem sprawdzić czy mi się spodoba i jak już się wkręciłem to doszedłem to miejsca w którym jestem