Wpis z mikrobloga

@Xatoos: nie no, w obecnej sytuacji (spadki od 12 miesięcy) to musiałoby mieć jakiekolwiek podstawy, a jednorazowy pozytywny odczyt inflacji w USA to jednak chyba trochę za mało... Spółki technologiczne na potęgę zwalniają, FED wcale nie wyklucza podniesienia stóp %, wojna na Ukrainie się nie skończyła, problemy energetyczne Europy nie zostały zażegnane. Nie widzę sygnału do trwałego odwrócenia trendu. Ale mogę się mylić i zapewne tak właśnie jest.
@mL4z2m3jCf7ZWMWfSFqsRvsh: trend sie zmienil juz jakis czas temu, przynajmniej krotkoterminowo, to wiadomo.

Teraz tak. Jesli rynek wycenia przyszlosc to w chwili obecnej wycenia przyszle podwzszki stop w usa, tj. Mniejsze od oczekiwaych podwzszi bo przeciez cpi spada.
Jesli ma byc recesja to przyjdzie pora, ze rynek zazcnie ja wyceniac spadajac. Jak bedziemy w srodku recesji to rynek zacznie wyceniac czas po recesji.
Cierpliwosci, cierpliowosc zawsze wynagradza.
@mL4z2m3jCf7ZWMWfSFqsRvsh jak będzie to nie wiem ale jest przecież impuls. Mniejsza inflacja niż się spodziewano w USA -> szansa na niższe stopy. Przy dobrych wiatrach i szybkim spadaniu inflacji możemy mieć pivot w 2023. Z Europy mamy spadek cen energii i to znaczny. Narazie nie widać ciężkiej zimy więc energii powinno wystarczyć. Postępy na wojnie na Ukrainie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mL4z2m3jCf7ZWMWfSFqsRvsh: to, że spółki technologiczne zwalniają to jest zły znak. Większość tak była poprzerastana i bedzie miało to tylko pozytywny wpływ na raporty na koniec roku, bo przychody up albo ten sam poziom, a koszty w dół.