Wpis z mikrobloga

@flito: miejscowość?

dla zobrazowania, bo też szukałem
człowiek przerabia 11000L/24h powietrza -> 11m3/24h
ten filtr #!$%@? 800m3/h, czyli 19200m3/24h
po 24h, do płuc człowieka trafi 0.00057291666 -> 0,057291666% (pół promila) tego co trafia na ten filtr w 24h
żeby osiągnąć taki sam "przerób" powietrza jak ten filtr potrzeba 1745,45 osoby

czy płuca posiadają funkcję samooczyszczenia? Tak

to w sumie dużo czy mało trafia do naszych płuc w miejscowości OPa? Nie wiem.
  • Odpowiedz
  • 0
@foneswein: Chrzanów małopolskie. Moje obliczenia były uproszczone. Przyjąłeś ze w 24h, ale jak pomnozysz przez 100 dni to już jest 5%. Z tego filtra sadza się sypie jak popiół..
  • Odpowiedz
czy płuca posiadają funkcję samooczyszczenia? Tak


@foneswein: najdrobniejsze cząsteczki smogu przenikają do kriobiegu i utrzymują się w organizmie przez wiele miesięcy powodując przeróżne uszkodzenia prowadzące do stanów zapalnych, raka i bóg wie czego jeszcze. Nie bez powodu te dodatkowe 40 000 zgonów co roku w Polsce.
Czy krew się oczyszcza? Tak
Czy olej w samochodzie się oczyszcza? Tak - ale nasyp do niego piasku i zobaczymy jak daleko zajedziesz mądralo!
  • Odpowiedz
Przyjąłeś ze w 24h, ale jak pomnozysz przez 100 dni to już jest 5%


@flito: po 100 dniach wdycha się 5% tego, co filtr przyjmuje w 24h. Po 100 dniach oddychania i pracy filtra, dalej będzie to 0,057%. Po 1745 dniach wdycha się 100% tego co filtr w 24h. I dalej nie rozumiem porównania. Jak jakąś wartość mamy za małą to ją sobie dowolnie mnożymy, by już miała znaczenie?

najdrobniejsze cząsteczki
  • Odpowiedz
  • 0
@foneswein: Filtr G3. Zgadza sie, człowiek przyjmuje tyle w dużo dłuższym czasie, ale wyglada to masakrycznie. W czerwcu był lekko szarawy
  • Odpowiedz