Wpis z mikrobloga

Zawsze kisne, gdy #rozowepaski piszą starym huopom +25, co za rękę nawet nie trzymali, że nigdy nie jest za późno, a później te same różowe śmieją się do rozpuku, gdy widzą 20 letniego prawika, a taki 25+ jest dla nich tak przerażający, że uciekalyby od niego gdzie pieprz rośnie. Praktycznie każdy różowy wolałby huopa, który w wieku 19 lat przerobił już 50 lasek od takiego, który nie trzymał za rękę do 25 r.ż w górę. #przegryw
  • 154
@Barbatos96: nie, "nowoczesność" kobiet w ich oczach w pakiecie do wybiórczego wymagania "tradycyjności" u mężczyzn

Nie wiem co się kryje dla Ciebie pod pojęciem "równego sobie partnera"
@moll to co znaczy: jeżeli zarabiala by mniej ode mnie to czułbym że miałbym utrzymanke, w drugą stronę podobnie. Jeżeli ktoś by mi stawiał rzeczy to też czułbym się jak dziwka
@Barbatos96: a poza aspektem finansowym? i jak w ramach aspektu finansowego w takim razie widzisz kwestię dzieci - zasiłki poporodowe dla kobiet aktywnych zawodowo nadal wynoszą maksymalnie 80% pensji, późniejsze chodzenie na L4 z powodu opieki nad chorym dzieckiem to też mniejsze wpływy ze strony partnerki, no chyba że akurat w tej drugiej kwestii zgodziłbyś się na opiekę po połowie.
@moll nie chce mieć dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°). I mówisz to tylko w przypadku gdy na się dzieciaka. Ojciec jak bierze tacierzynskie ( a może) nie dodaje nic z zusu więc xd
@Barbatos96: ok, ale nadal nie powiedziałeś nic o wizji partnerstwa na innych polach niż ekonomiczne

Ojciec jak bierze tacierzynskie ( a może) nie dodaje nic z zusu więc xd

jak to nie? XD

masz normalnie płatne 2 tygodnie ojcowskiego, a jeśli w ramach urlopu rodzicielskiego jako ojciec idziesz na tacierzyński, to w zależności od terminów złożenia deklaracji dostajesz za to 60 lub 80% swojego wynagrodzenia. Jakbyś poszedł na urlop wychowawczy, to
@moll dobra,jeżeli tak to sry. Aż tak bardzo się w to nie wglebialem.
W sumie nie widzę innych dziedzin: chyba że prace domowe ale to też dla mnie żadna nowość: sprzątanie jak i gotowanje na równych zasadach.
@Barbatos96: no widzę, że pojęcia nie masz... a wazektomia zrobiona, żeby wpadki nie było? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czyli wspólne naprawy samochodu, wnoszenie mebli i inne takie też? (przepraszam, aż samo mi się ciśnie, żeby o to zapytać, bo idea absolutnej równości w związku to coś co widzę pierwszy raz xD)
@Barbatos96: pytanie, czy bierzesz jej zdolności i warunki fizyczne pod uwagę? I czy w drugą stronę chciałbyś i potrafiłbyś zrobić wszystko, absolutnie wszystko.

Bo zamiast równości absolutnej lepiej sprawdza się barter, bo wtedy obie strony nadal są zaangażowane i następuje jasny podział obowiązków domowych.

Byłeś kiedykolwiek w związku, czy fajnie Ci się tak teoretyzuje tylko?
@moll pisałem że prawie 27letni prawak. Fajnie się teoretyzuje to prawda. Problem tylko że jeżeli myślimy o urodzie u kobiety i barterze to piękno u kobiety znika szybciej niż u faceta. Co w takim wypadku gdy facet zarabia więcej a wziął babkę "gorsza" od siebie a jej najlepsze dni są już za nią? Wtedy taki barter to gówno.
@Barbatos96: bo zależy na jakich poziomach myślisz o barterze, bo tu widzę grubo jest u Ciebie.

W ogóle, co bierzesz pod uwagę u potencjalnej partnerki i co jesteś w stanie dać jej od siebie, tak na wymianę. Nie patrz poziom za poziom, bo to nie wypali, tylko patrz na rachunek ogólny
@moll idąc tymi tropami to tym bardziej by mi się nie chciało być w związku bo patrząc na to jakie są kobiety musiałbym się zmienić o 180 stopni a na to co kobieta może mi dać jest to nie opłacalne. Jak wcześniej pisałem, seks obecnie but jest dla mnie tak ważny bo sam jestem samowystarczalny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście to żartobliwy wydźwięk i wyraża się ogólnikowo a
@moll bo nie lubię robić tego co większość kobietom się podoba i lubią robić. I przez większość to dosłownie zdecydowana większość. Lubię robić to co "chłopi" robią, kobiece wyjścia na wycieczki, tańce, imprezki w klubach czy też wyjścia do restauracji po prostu mnie odrzucaja
@Barbatos96: potencjalnie jesteś w stanie znaleźć kobietę, która coś z tych hobby będzie realizować - sport (chociaż nie wiem czy uprawiasz, czy to żłopanie piwa do meczu), gry (nie wiem czy planszówki, czy jakieś konsole lub kąkuter), komedia - w sensie filmy komediowe? teatr?, filmografia - jaka?, książki czyta sporo kobiet, chętne do chlania są teraz częściej spotykane niż kiedyś, kilka politykujących znam
@moll Sport- to co znaczy: siatkówka ręczna i ogólnie świat sportu, gry - rpgi jak i multi, planszówka musi być ciekawa z fajna ekipą; komedia - standupy i inne satyry. Filmografia - różnorakie filmy jak i seriale( czasami nawet te babskie( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Barbatos96: siatkówka ma grono fanek, na standupy też chodzą kobiety, tak samo jak grają w gry, przy szerokim wachlarzu tolerancji na filmy/seriale masz szerokie grono zainteresowanych