Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Ziomkowi padł programator w pralce i się z nią żegna. Tak mała część a pralka idzie na złom...
Imho pralki, zmywarki powinny wychodzić na otwartozrodlowym systemie. By jak padnie programator wstawić Arduino z przekaźnikami i panelem i by sprzęt mógł dalej działać. To by była ekologia jakby kazdy sprzęt opierał się właśnie na jakimś otwartym systemie. Sprzęty by dłużej chodziły
#elektronika #arduino #agd
  • 8
Ziomkowi padł programator w pralce i się z nią żegna. Tak mała część a pralka idzie na złom...

Imho pralki, zmywarki powinny wychodzić na otwartozrodlowym systemie. By jak padnie programator wstawić Arduino z przekaźnikami i panelem i by sprzęt mógł dalej działać. To by była ekologia jakby kazdy sprzęt opierał się właśnie na jakimś otwartym systemie. Sprzęty by dłużej chodziły


@niebadzogrem: #!$%@? nawet z otwartym firmware. Niech chociaż blopy binarne producenci
@niebadzogrem: Właśnie odkryłeś niszę! Rób pralki na arduino z kodem źródłowym do ściągnięcia z githuba i zobaczymy czy Ci się opłaci ;)


@echelon_: to powinno być jakoś rozwiązane na poziomie prawa np by zwykłę serwisy niskim kosztem miały chociaż dostęp do bazy firmware danego producenta a nie, że jesteś skazany na producenta który może ci powiedzieć, że ma w piździe twoją pralkę po 4 latach pracy i że jej akurat
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@echelon_: Nie znam się na tyle :( ale myślę że stara franie dałoby radę tak przerobić. Tam pewnie jest
Zewrzyj pin od zaworu od wody na 20 sekund
Zewrzyj pin od silnika na 30 minut oraz zewrzyj pin od grzania wody na 10 minut jak wybrałeś program 40* chyba tam czujników nie było

Unia mogłaby zmusić producentów, sporo elektrosmecibby zniknęło.
@Kryspin013: no dokładnie
@echelon_: Nie znam się na tyle :( ale myślę że stara franie dałoby radę tak przerobić.


@niebadzogrem: stare franie działały analogowo i nie miały za bardzo czujników więc średnio.

Zewrzyj pin od zaworu od wody na 20 sekund

Zewrzyj pin od silnika na 30 minut oraz zewrzyj pin od grzania wody na 10 minut jak wybrałeś program 40* chyba tam czujników nie było


@niebadzogrem: tylko to raczej nie jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@echelon_: @Kryspin013: no ale nawet z czujnikami to się sprowadza do w zależności od programu wagi odczytu czujnika włączenia danego urządzenia aż do czasu aż czujnik pwoie by przestać.

Max co zrobiłem w tym temacie to podlewwrke do kwiatka załączając przekaźnik jak wilgotność gleby spadnie poniżej danej analogowej wartości xd

W każdym razie myślę że jakby był przekazanie EU to by się to dało zrobić.

Jak się boją tych magicznych
@niebadzogrem: słyszałem historię gdzie elektrykom na zakładzie się pralka #!$%@?ła. To co rozbieramy, diagnoza #!$%@? programator... mija czas... o mamy nowy programator skladamy... o #!$%@? gdzie tu co było podlłaczone, nikt nie zapamiętał? Dokumentacji brak, silnik 3f dodatkowe czujniki... już tą pralka nie ruszyła